رفتن به بالا
  • جمعه - 21 آذر 1399 - 14:49
  • کد خبر : ۶۵
  • چاپ خبر : بستری بیماران کرونایی در استان بوشهر صعودی شد

بستری بیماران کرونایی در استان بوشهر صعودی شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بی‌توجهی به نکات بهداشتی را عامل ابتلا به بیماری کرونا دانست و گفت: متاسفانه روند بستری بیماران کرونایی استان بوشهر سیر صعودی دارد و باید مردم در قطع زنجیره انتقال این ویروس تلاش کنند.

به گزارش خبرآنلاین از بوشهر: انتشار ویروس کرونا این‌روزها در نقاط مختلف استان بوشهر نگرانی‌هایی ایجاد کرده که با وجود هشدارهای متعدد مسئولان بهداشت و درمان استان، برخی مردم دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نمی‌کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه تنها راه مصون ماندن از ابتلا به ویروس کرونا رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی است اظهار داشت: ویروس کرونا در کمین همه مردم قرار دارد و استفاده از ماسک مؤثرترین روش محافظت در برابر کرونا اعلام شده است.

سعید کشمیری با تأکید بر ضرورت رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و شکستن زنجیره انتقال ویروس گفت: موج دیگری از انتشار ویروس کرونا در استان بوشهر شکل گرفته که افزایش بیماران کرونایی نگرانی‌هایی در جامعه ایجاد کرده است.

وی، با بیان اینکه بستری بیماران کرونایی در بیمارستان‌ها افزایش یافته است افزود: این مهم نشان می‌دهد که برخی  نسبت به مقابله با این ویروس بی‌توجهی می‌کنند و این مهم  زمینه سیر صعودی بیماران کرونایی در استان را فراهم کرده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با تاکید بر پرهیز از دورهمی‌ها تصریح کرد: در راستای شکستن زنجیره انتقال ویروس کرونا، برگزاری هرگونه جلسات و تجمعات گروهی و مراسم‌ها اعم از ختم و عروسی‌ و دیگر برنامه‌های گروهی ممنوع است.

کشمیری، از وضعیت هشدار و قرمز در شهرستان‌های استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: برخی از شهرستان‌های استان بوشهر در وضعیت هشدار و قرمز قرار دارند که نشان از رعایت نشدن دستورالعمل‌های بهداشتی است.

وی با بیان اینکه برخی مردم ویروس کرونا را تمام شده می‌دانند تاکید کرد: شلوغی و ازدحام در بازارها و خیابانها، حرکت‌های دسته جمعی به سمت مراکز تفریحی و ازدحام در مراکز خرید می‌تواند بیماران کرونایی را افزایش دهد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: غالب افرادی‌که آزمایش کرونای آنها مثبت است با تماس افراد مشکوک به کرونا بوده و این روند همچنان ادامه دارد.

کشمیری، بی‌توجهی به نکات بهداشتی را عامل ابتلا به بیماری کرونا دانست و گفت: متاسفانه روند بستری بیماران کرونایی استان بوشهر سیر صعودی دارد و باید مردم در قطع زنجیره انتقال این ویروس با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی به ویژه استفاده از ماسک تلاش کنند.

46

منبع : خبرآنلاین

اخبار مرتبط