رفتن به بالا
  • جمعه - 21 آذر 1399 - 14:48
  • کد خبر : ۲۳
  • چاپ خبر : دومین جاده دسترسی به مجتمع بندری نگین بوشهر با ۶۰ میلیارد تومان اعتبار احداث می‌شود

دومین جاده دسترسی به مجتمع بندری نگین بوشهر با ۶۰ میلیارد تومان اعتبار احداث می‌شود

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با اشاره به افزایش حجم تردد کامیون‌ها در مسیر مجتمع بندری نگین بوشهر گفت: در راستای توسعه زیرساخت‌های این مجتمع بندری، دومین جاده دسترسی آن با اعتبار ۶۰ میلیارد تومان احداث می‌شود.

به گزارش خبرآنلاین از بوشهر: سیاوش ارجمندزاده  از ورود  نخستین کشتی حامل خاک فسفات به بندر بوشهر خبر داد و اظهار داشت: این کشتی حامل ۲۰ هزار تن خاک فسفات است که به عنوان مواد اولیه  تولید کود فسفات در اختیار کارخانه‌های  مستقر در منطقه ویژه اقتصادی بوشهر قرار می‌گیرد.

وی، با بیان اینکه  محموله این کشتی به سرعت در حال تخلیه و بارگیری به منطقه ویژه اقتصادی بوشهر است افزود: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده کشتی‌های بعدی حامل خاک فسفات به مجتمع بندری نگین بوشهر ارسال و تخلیه می‌شود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با بیان اینکه خاک فسفات نقش مهمی در تولید کود مورد نیاز اراضی کشاورزان دارد گفت: خاک فسفات پس از فرآوری و تولید آن به کود در کارخانه‌های بوشهر، نیاز کود اراضی کشاورزی ایران که قبلا  از دیگر کشورها وارد می‌شد با هزینه کمتر تامین می‌کند.

ارجمندزاده با اشاره به رونق بندری و تجاری در جزیره و مجتمع نگین بوشهر بیان کرد: در مجتمع بندری نگین بوشهر اسکله‌ها و پایانه‌های مهم بندری طراحی و اجرایی شده که نقش مهمی در پهلوگیری کشتی‌هایی با حجم و ظرفیت بالای کالاهای تجاری، صادراتی و وارداتی دارد.

وی از توسعه زیرساخت‌ها در مجتمع بندری نگین بوشهر خبر داد و گفت: با توجه به افزایش حجم تردد کامیون‌ها در مسیر مجتمع بندری نگین بوشهر ، ظرفیت‌های مهم این مجتمع بندری در تخلیه و بارگیری کالاهای تجاری و افزایش تردد کامیون‌ها برای جابجایی کالا و محصولات تجاری، دومین جاده دسترسی آن با اعتبار ۶۰ میلیارد تومان ساخته می‌شود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر طول این جاده را ۱۰ کیلومتر دانست و بیان کرد: جاده فعلی دسترسی به مجتمع بندری نگین بوشهر نیاز به بازسازی و ترمیم دارد که تلاش می‌شود طرح اصلاح این محور در دستور کار قرار بگیرد.

48

منبع : خبرآنلاین

اخبار مرتبط