رفتن به بالا
  • جمعه - 21 آذر 1399 - 14:49
  • کد خبر : ۵۶
  • چاپ خبر : ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) بوشهر ۲۰ میلیارد ریال بسته پروتئینی توزیع می‌کند

ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) بوشهر ۲۰ میلیارد ریال بسته پروتئینی توزیع می‌کند

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) بوشهر از آغاز مرحله دوم رزمایش همدلی و احسان و توزیع ۳۵ هزار بسته پروتئینی به ارزش ۲۰ میلیارد ریال میان نیازمندان آسیب دیده از ویروس کرونا بوشهری خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین از بوشهر: محمدحسن تقی‌زاده  از آغاز مرحله دوم رزمایش همدلی و احسان با توزیع ۳۵ هزار بسته مواد پروتئینی میان نیازمندان آسیب دیده از ویروس کرونا بوشهری خبر داد و اظهار داشت: ۷۰ هزار قطعه مرغ به وزن ۱۵۰ تن و به ارزش ۲۰ میلیارد ریال میان ۳۵ هزار خانوار نیازمند آسیب دیده از کرونا در حاشیه شهرهای استان بوشهر توزیع شده است.

وی، با بیان اینکه این بسته‌های معیشتی از سوی گروه‌های جهادی، سمن‌ها، خیریه‌ها، هیئت‌های مذهبی و فعالان اجتماعی در  حال توزیع است گفت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) بوشهر از آغاز شیوع کرونا برای مقابله با آن اقدامات مهمی انجام داده است.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) بوشهر از توزیع ماسک خبر داد و بیان کرد: با توجه به کمبود ماسک، کادر پزشکی و پرستاری، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) بوشهر ۱۰ هزار ماسک N۹۵ به ارزش ۷ میلیارد ریال به دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تحویل داده است.

تقی‌زاده توزیع ۱۶ هزار بسته معیشتی به ارزش ۵۰ میلیارد ریال را از دیگر خدمات ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) بوشهر در رسیدگی به نیازمندان دانست و خاطر نشان کرد: راه‌اندازی  کارگاه تولید ماسک و گان در سطح استان و توزیع بیش از ۷۰ هزار ماسک رایگان میان  نیازمندان به ارزش ۲۱ میلیارد ریال از دیگر فعالیت‌های این نهاد در مقابله با کرونا است.

وی، ضدعفونی کردن معابر شهرها و روستاها علیه ویروس کرونا را از دیگر برنامه‌ها دانست و گفت: این برنامه‌ها با همکاری گروه‌های جهادی در سطح استان بوشهر اجرا شده است.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) بوشهر به دیگر فعالیت‌های این نهاد پرداخت و تصریح کرد: این نهاد تاکنون ۲۷ مدرسه در استان بوشهر احداث کرده و اکنون ۵ مدرسه با ۱۸۸ کلاس درس در حال ساخت دارد.

تقی‌زاده ساخت ۵ مسجد و خانه عالم و ۷ پروژه راهسازی روستایی در نقاط مختلف استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: اکنون این نهاد در حال اجرای ۱۷۰۰ طرح وام اشتغال‌زایی اجتماع محور در شهرهای دیلم، گناوه و دیر ویژه خانوارهای محروم است.

وی، از توزیع بیش از ۱۲ هزار کیف و لوازم‌التحریر ویژه دانش آموزان کم برخوردار بوشهری خبر داد و افزود: راه‌اندازی ۷ خانه ورزش احسان و اهدا وسائل کامل مورد نیاز ورزشی از دیگر برنامه‌های ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) بوشهر است.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) بوشهر اهدا ۲۰ ویلچر به معلولان تحت پوشش بهزیستی، ۵۲ سری جهیزیه به زوج‌های نیازمند و ساخت مسکن ارزان در اجرای طرح اقدام ملی مسکن را از دیگر برنامه‌های این ستاد دانست.

تقی‌زاده حمایت از ۵۰۰ کودک یتیم تحت پوشش کمیته امداد، پرداخت کمک هزینه برای درمان ناباروری ۵۰ زوج جوان، پرداخت کمک هزینه برای کشت حلزون سمعک برای ۵۰ کودک ناشنوا، ارائه خدمات درمانی به ۸ بیمار صعب‌العلاج کم برخوردار، اعزام تیم پزشکی گروه جهادی به نقاط محروم کنگان اسیب دیده از سیل، و توزیع ۶۰۰ بسته مواد غذایی و ضدعفونی میان سیل زدگان کنگانی را از دیگر فعالیت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) بوشهر  دانست.

48

منبع : خبرآنلاین

اخبار مرتبط