رفتن به بالا
  • جمعه - 21 آذر 1399 - 14:48
  • کد خبر : ۸
  • چاپ خبر : محموله ۱۰ میلیارد ریالی کالای قاچاق در استان بوشهر توقیف شد

محموله ۱۰ میلیارد ریالی کالای قاچاق در استان بوشهر توقیف شد

رئیس پلیس استان بوشهر از توقیف خودروی حامل تجهیزات رایانه در محور عسلویه خبر داد و گفت: از این خودرو بیش از ۱۰ میلیارد ریال تجهیزات رایانه کشف شد.

به گزارش خبرآنلاین از بوشهر : سردار خلیل واعظی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با تاکید بر مقابله شبانه‌روزی با قاچاق کالا اظهار داشت: قاچاق کالا به عرصه‌های اقتصادی، اشتغال‌زایی، بهداشتی و سلامتی جامعه صدمه وارد می‌کند.

فرمانده انتظامی استان بوشهر با بیان اینکه “کالای خارجی بدون پروانه گمرکی و ترخیصی قاچاق محسوب می‌شود” گفت: تمام محورهای مواصلاتی استان بوشهر در برخورد با قاچاق کالا مورد رصد شبانه‌روزی پلیس است و بدون اغماض با حمل و جابه‌جایی این محموله‌ها برخورد می‌شود.

رئیس پلیس استان بوشهر با اشاره به اینکه “یکی از محورهای مهم تحقق اقتصاد مقاومتی  جلوگیری از ورود کالای قاچاق است” گفت: در سال جهش تولید مبارزه با قاچاق کالا در اولویت برنامه‌های انتظامی قرار دارد و در این راستا اقدامات و برنامه‌های مهم و موثری اجراء شده است.

سردار واعظی با اشاره به کشف محموله تجهیزات رایانه‌ای قاچاق در محور عسلویه بیان کرد:  ماموران انتظامی شهرستان عسلویه در محور خروجی این شهرستان در کنترل وسایل نقلیه عبوری یک دستگاه خودرو سواری سمند را به ظن حمل کالای قاچاق متوقف کردند.

وی از کشف محموله قاچاق تجهیزات رایانه‌ای خبر داد و  گفت: ماموران در بازرسی از وسیله نقلیه توقیف شده ۲۲ دستگاه لپ‌تاپ، ۵۹۰ قطعه تجهیزات کامپیوتری و یک دستگاه سرور رایانه فاقد مدارک گمرکی کشف کردند.

فرمانده انتظامی استان بوشهر با بیان اینکه “کارشناسان ارزش محموله  کالای قاچاق کشف شده را ۱۰ میلیارد ریال برآورد کردند” افزود: در همین ارتباط یک متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده و تکمیل تحقیقات تحویل مراجع قضائی شد.

48 

منبع : خبرآنلاین

اخبار مرتبط