رفتن به بالا
  • جمعه - 21 آذر 1399 - 14:49
  • کد خبر : ۵۳
  • چاپ خبر : نخستین آب‌شیرین‌کن روستایی استان بوشهر با مشارکت بخش خصوصی وارد مدار تولید می‌شود

نخستین آب‌شیرین‌کن روستایی استان بوشهر با مشارکت بخش خصوصی وارد مدار تولید می‌شود

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با اشاره به افزایش اعتبارات طرح‌های آبرسانی روستایی استان بوشهر گفت: تا یک‌ماه آینده نخستین آب‌شیرین‌کن روستایی استان بوشهر در لاور ساحلی دشتی با همکاری بخش خصوصی وارد مدار تولید می‌شود.

به گزارش خبرآنلاین از بوشهر: عبدالحمید حمزه‌پور  صبح امروز در  نشست بررسی روند اجرای طرح‌های آبرسانی روستایی استان بوشهر با بیان اینکه ۲ ردیف خاص اعتباری برای اجرای طرح‌های آبرسانی تعیین شده اظهار داشت: اعتبارات ملی از محل تنش آبی سال گذشته تخصیص مطلوبی داشت و اعتبارات مجتمع‌های روستایی هم نقش مهمی در اجرای طرح‌های آبرسانی دارد.

وی به طرح‌های آب شیرین‌کن پرداخت و بیان کرد: اعتبارات این بخش از محل خرید تضمینی آب و از ردیف اعتبارات ملی مجوزهای آب شیرین‌کن و تخصیص اعتبارات را به خود اختصاص داده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر جمعیت روستایی تنگستان را افزون بر ۶۰ هزار نفر دانست و بیان کرد:این جمعیت روستایی‌در ۱۲۰ روستا ساکن هستند و شهرستان دشتی هم از پراکندگی روستاها و از وضعیت خاصی در تامین آب آشامیدنی برخوردار است.

حمزه‌پور با اشاره به اجرای  طرح مجتمع آب روستایی در دشتی گفت: در مجتمع آبرسانی تنگ‌سدر اعتبارات لازم از محل سفر رئیس جمهور مصوب و تخصیص یافت و در فاز نخست با اعتبار ۱۱.۵ میلیارد تومان قرارداد  اجرای طرح‌ها منعقد شده است.

وی، با بیان اینکه پیمانکار دوم این طرح هم به‌زودی فعالیت خود را آغاز می‌کند تصریح کرد: در مجموع بیش از ۳۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح آبرسانی مجتمع‌های روستایی دشتی مصوب شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر افزود: تکمیل مجتمع‌های آب روستایی می‌تواند خیلی از مشکلات  روستاهای دشتی را برطرف کند.

حمزه‌پور، با اشاره به آب شیرین‌کن روستایی لاور ساحلی در دشتی خاطرنشان کرد: بهره برداری از این آب شیرین‌کن ۶۰۰ مترمکعبی، مشکل  آب آشامیدنی  شش روستای دشتی را برطرف می‌کند که پیش بینی می‌شود تا یک ماه آینده وارد مدار تولید شود.

وی، با بیان اینکه نخستین آب‌شیرین‌کن روستایی استان بوشهر در لاور ساحلی دشتی با مشارکت بخش خصوصی وارد مدار تولید می‌شود گفت: افتتاح این پروژه کمک بزرگی در حل مشکلات  تامین آب آشامیدنی روستاهای دشتی می‌کند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر از حفر و تجهیز ۲ حلقه چاه در اهرم خبر داد و تصریح کرد:  ساخت محزن ذخیره آب در روستای چاووشی و گلستان مورد توجه قرار دارد و نوسازی شبکه آبرسانی لاور هم در دستور کار است و برای حل مشکلات آبرسانی تنگستان طرح‌های مهمی اجرایی شده است.حمزه‌پور بیان کرد: با وارد مدار شدن آب شیرین‌کن ۷۵۰۰ مترمکعبی دلوار مشکل آب روستاهای بخش ساحلی تنگستان برطرف می‌شود.

48

منبع : خبرآنلاین

اخبار مرتبط