رفتن به بالا
  • جمعه - 21 آذر 1399 - 14:49
  • کد خبر : ۵۰
  • چاپ خبر : ۲۰۶۹ پرونده قاچاق کالا در استان بوشهر تشکیل شده است

۲۰۶۹ پرونده قاچاق کالا در استان بوشهر تشکیل شده است

سال قبل ۲ هزار و ۶۹ پرونده تشکیل و متهمان به ۳۷.۳ میلیارد ریال جریمه نقدی محکوم شدند.

به گزارش خبرآنلاین از بوشهر: بقاچاق کالا آثار زیان‌باری به جامعه در ابعاد گوناگون اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی وارد می‌کند که در این راستا راهکارهای گوناگونی برای مبارزه با قاچاق ارائه می‌شود.

استان ساحلی بوشهر با داشتن طولانی‌ترین مرز دریایی با خلیج فارس ظرفیت‌های مهمی در عرصه اقتصاد و تجارت دریایی فراهم کرده است که برخی افراد از این شرایط برای کسب منافع نامشروع از طریق قاچاق کالا سوء استفاده می‌کنند.

مدیرکل امنیتی انتظامی استانداری بوشهر با بیان اینکه قاچاق کالا در بعد اقتصادی ضربه‌های سنگینی به اقتصاد جامعه وارد می‎کند اظهار داشت: قاچاق کالا ضمن اینکه بر سرمایه‎گذاری ملی کشور تاثیر منفی می‌گذارد به تولید ملی ضربه می‌زند و سبب ایجاد بحران در اشتغال و محصولات داخلی می‌شود.

حیدر ساجدی، اثر گذاری قاچاق بر هویت فرهنگی، اجتماعی و تولیدی را مورد اشاره قرار داد و با اشاره به کشف کالای قاچاق در استان بوشهر افزود: سال گذشته ۳۵۰ تن انواع کالای قاچاق توسط دستگاه‌های مبارزه کننده کشف شد که نسبت به ۷۰ تن سال ماقبل آن افزایش ۵ برابری دارد.

وی، با اشاره به ارزش کشف ۱۱ میلیارد تومانی قاچاق کالا در استان بوشهر خاطر نشان کرد: در این راستا سال قبل ۲ هزار و ۶۹ پرونده تشکیل و متهمان به ۳۷.۳ میلیارد ریال جریمه نقدی محکوم شدند.

مدیرکل امنیتی انتظامی استانداری بوشهر تقویت و تجهیز ایستگاه‌های ایست و بازرسی را از اقدامات انجام شده دانست و بیان کرد: سال قبل ضمن تجهیز و اتصال پاسگاه‌های استان بوشهر به سامانه جامع گمرکی اقدامات موثری در راستای نصب دوربین پلاک خوان انجام شد.

ساجدی، با تاکید بر ادامه مقابله با قاچاق کالا در ابعادگوناگون افزود: فعالیت نیروهای مبارزه با قاچاق کالا شبانه‌روزی است که در این راستا خدمات آنان در خور تحسین و قدردانی است.بر پایه این گزارش قاچاق کالا که از آن به عنوان یک پدیده شوم یاد می‌شود پیامدهای گوناگونی در جامعه دارد که تقویت و حمایت از نیروهای مقابله با کننده با قاچاق کالا امری مهم و ضروری است.

48

منبع : خبرآنلاین

اخبار مرتبط