رفتن به بالا
  • جمعه - 21 آذر 1399 - 14:48
  • کد خبر : ۳۵
  • چاپ خبر : ۲ کارخانه تولید کود فسفات با ظرفیت ۲۶۰ هزار تن در بوشهر راه‌اندازی می‌شود/ کاهش ۳.۲ میلیارد دلاری واردات ماشین‌آلات

۲ کارخانه تولید کود فسفات با ظرفیت ۲۶۰ هزار تن در بوشهر راه‌اندازی می‌شود/ کاهش ۳.۲ میلیارد دلاری واردات ماشین‌آلات

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر از افتتاح ۲ کارخانه تولید کود فسفات با ظرفیت ۲۶۰ هزار تن در استان بوشهر خبر داد و گفت: مواد اولیه تولید این محصول خاک فسفات هم اکنون در بندر بوشهر در حال تخلیه است.

به گزارش خبرآنلاین از بوشهر:سید حسین حسینی یکی از سیاست‌های مهم  امسال افزایش تولیدات داخلی و کاهش وابستگی به خارج از کشور دانست و اظهار داشت: کاهش وابستگی به خارج از کشور ضمن اینکه قیمت محصول کاهش می‌دهد زمینه اشتغال و صادرات محصول فراهم می‌کند.

وی با اشاره به محدودیت واردات ماشین‌آلات کارخانه‌ها خاطرنشان کرد: امسال با برنامه‌ریزی انجام‌شده ۳.۲ میلیارد دلار از واردات ماشین‌آلات کاهش می‌یابد که در سه ماه نخست امسال ۶۰ میلیون دلار به صنایع برای تولید ماشین‌آلات اختصاص یافته است.

رئیس سازمان صنعت استان بوشهر کود فسفات را یکی از نیازهای اساسی اراضی کشاورزی در کشور دانست و با بیان اینکه تاکنون کود فسفات از خارج به ایران وارد می‌شد گفت: استان بوشهر دارای ۳ کارخانه تولید  کود فسفات است که ۲ واحد آن تعطیل و یک واحد دیگر در حال ساخت است.

حسینی از  فعال سازی کارخانه تولید کود فسفات در منطقه ویژه اقتصادی بوشهر خبر داد و بیان کرد: مواد اولیه  تولید این محصول خاک فسفات هم اکنون در بندر بوشهر در حال تخلیه است که با تدابیر اندیشیده شده  ۲ کارخانه تولید کود فسفات با ظرفیت ۲۶۰ هزار تن در استان بوشهر فعال می‌شود.

وی، ظرفیت صادرات از استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و تاکید کرد: صادرات مواد معدنی، سیمان و کلینکر در دستور کار قرار دارد که امسال ۵ واحد معدنی راکد، فعال سازی شده و به زودی واحدهای معدنی راکد دیگر فعال می‌شود.

48

منبع : خبرآنلاین

اخبار مرتبط