رفتن به بالا
  • جمعه - 21 آذر 1399 - 14:49
  • کد خبر : ۴۴
  • چاپ خبر : ‌ادامه روند صعودی ابتلا به کرونا در بوشهر/ میزان بستری‌ در بخش‌های مراقبت ویژه افزایش یافت‌

‌ادامه روند صعودی ابتلا به کرونا در بوشهر/ میزان بستری‌ در بخش‌های مراقبت ویژه افزایش یافت‌

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از ادامه روند صعودی بیماران کرونایی بستری شده در بیمارستان‌های استان بوشهر خبر داد و گفت: بیماران کرونایی بستری در بخش‌های‌ مراقبت ویژه بیمارستان‌های استان بوشهر افزایش یافته است.

به گزارش خبرآنلاین از بوشهر: سعید کشمیری  در بوشهر با تاکید بر جدی گرفتن بیماری کرونا اظهار داشت: شهروندان رعایت بهداشت فردی را جدی بگیرند و در این شرایط بحرانی از ماسک استفاده کنند.

وی شرایط کنونی شیوع کرونا را در این استان نگران کننده دانست و گفت: مردم از حضور غیرضروری در اجتماعات خودداری و درصورت ضرورت حتما از ماسک استفاده کنند.

دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر نقش مهم  استفاده از ماسک در محافظت از ابتلا به ویروس کرونا را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: ماسک یکی از مهمترین اقلام بهداشتی است و تاکید فراوانی بر استفاده از آن، برای جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا می‌شود.

کشمیری با بیان اینکه  بی‌توجهی مردم به هشدارهای مسئولان بهداشت و درمان می‌تواند تبعات جبران‌ناپذیری را به همراه داشته باشد خاطر نشان کرد: افزایش بیماران کرونایی نگران‌کننده است که در این راستا مردم باید توجه ویژه‌ای به رعایت پروتکل‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک کنند.

وی، در حال حاضر تعدادی از بیماران مبتلا به کرونا در بخش آی‌سی‌یو تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارند تصریح کرد:  بیماران کرونایی بستری‌شده در بیمارستان‌های استان بوشهر افزایش یافته و این در حالی است که بیماران بستری در بخش‌های‌ مراقبت ویژه بیمارستان‌های استان بوشهر روند صعودی دارد و  تعدادی از آن‌ها با کمک دستگاه، نفس می‌کشند.رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه تنها با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی می‌توان بیماری کرونا را شکست داد گفت: استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی مهمترین اصل برای مقابله با کرونا محسوب می‌شود.

48

منبع : خبرآنلاین

اخبار مرتبط