رفتن به بالا
  • شنبه - 22 آذر 1399 - 03:27
  • کد خبر : ۱۳۸
  • چاپ خبر : سالروز خروج استعمارگران هلندی به عنوان روز خارگ انتخاب شد

سالروز خروج استعمارگران هلندی به عنوان روز خارگ انتخاب شد

بوشهر – رئیس شورای اسلامی شهر خارگ با اشاره به نامگذاری سالروز خروج استعمارگران هلندی به عنوان روز خارگ گفت: روز خارگ ظرفیتی ویژه برای معرفی بیش از پیش فرهنگ و تمدن جزیره است.

یوسف وطن‌دوست در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: جزیره خارگ در کنار ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بی نظیری که دارد، به واسطه گنجینه ارزشمند فرهنگ، تاریخ و تمدن خود به مثابه مرواریدی در دل خلیج همیشه فارس می‌درخشد.

وی اضافه کرد: در همین راستا می‌طلبد که ضمن کوشش برای توسعه و آبادانی روزافزون خارگ، برای معرفی بیش از پیش در یتیم خلیج فارس (مروارید درخشان خلیج فارس) تلاش کنیم.

رئیس شورای اسلامی شهر خارگ افزود: از مدت‌ها پیش مسئولان و جمعی از جوانان و دغدغه مندان جزیره خارگ هم باور و یک گام شدند تا یک روز از تقویم رسمی کشور به روز ملی خارگ اختصاص داده شود.

وی خاطرنشان کرد: پس از بررسی‌های متعدد ۱۵ دی ماه که متقارن است با سالروز خروج استعمارگران هلندی از خارگ و سالروز شهادت سردار رنجبر، در شورای فرهنگ عمومی خارگ به عنوان روز خارگ به تصویب رسید.

وطن‌دوست ادامه داد: بی تردید این رویداد گامی مهم و ماندگار در اعتلا و معرفی بیش از پیش فرهنگ غنی جزیره مقاوم خارگ است که جا دارد از تلاشگران تصویب آن از جمله امام جمعه و جوانان و دلسوزان فرهیخته جزیره خارگ جای تقدیر و تشکر کنیم.

رئیس شورای شهر خارگ تصریح کرد: تلاش خواهیم کرد تا با فرارسیدن ۱۵ دی ماه ویژه برنامه‌های درخوری در گرامیداشت این روز مبارک متناسب با شرایط و محدودیت‌های کرونایی و در فضای مجازی تقدیم مردم دریادل خارگ شود.

وی گفت: این روز سرمنشأیی برای سال‌های آتی خواهد بود تا با حمایت‌های شورا و شهرداری و دیگر ارگان‌ها و دغدغه مندان گام‌های مؤثری در معرفی بیش از پیش فرهنگ، تمدن، آداب و رسوم و میراث تاریخی گران‌بهای این جزیره برداشته شود.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط