رفتن به بالا
  • شنبه - 22 آذر 1399 - 17:06
  • کد خبر : ۱۷۱
  • چاپ خبر : مشارکت بنیاد مستضعفان در بازسازی خانه‌های سیل‌زدگان دشتستان

مشارکت بنیاد مستضعفان در بازسازی خانه‌های سیل‌زدگان دشتستان

بوشهر – استاندار بوشهر گفت: برای بازسازی خانه‌های آسیب‌دیده از سیل در شهرستان دشتستان، بنیاد مستضعفان سیمان مورد نیاز آنها را متقبل شد.

به گزارش صبح بوشهر، عبدالکریم گراوند بعدازظهر شنبه در جلسه ستاد بحران استان بوشهر اظهار داشت: از ابتدای بروز سیل در شهرستان دشتستان کمک‌های خیلی خوبی برای کمک به آسیب‌دیدگان سیل و رفع مشکلات آنها صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه لایروبی خانه‌ها طی سه روز انجام شد اضافه کرد: وحدتیه و بویری در شهرستان دشتستان بیشترین آسیب را از حادثه سیل اخیر داشتند و خاانه‌ها، مغازه‌ها، وسایل زندگی، بخش کشاورزی و زیرساخت‌های شهری و روستایی دچار آسیب شد.

استاندار بوشهر با اشاره به تلاش بنیاد مسکن برای بررسی و کارشناسی خسارت‌های وارد شده به افراد بیان کرد: خدمات‌رسانی به مددجویان بهزیستی و کمیته امداد باید به صورت جدی در دستور کار قرار گیرد.

وی با اشاره به ابلاغ اعتبارات لازم برای کمک‌های بلاعوض در آینده نزدیک افزود: بنیاد مستضعفان توجه ویژه‌ای برای رسیدگی به حل مشکلات سیل‌زدگان استان بوشهر دارد.

گراوند با اشاره به تأمین ۱۰۰ میلیارد ریال لوازم منزل برای سیل‌زدگان دشتستان توسط بنیاد مستضعفان، ادامه داد: برای بازسازی خانه‌های آسیب دیده از سیل در شهرستان دشتستان، بنیاد مستضعفان سیمان مورد نیاز آنها را متقبل شد.

وی گفت: با توجه به پیش‌بینی‌های صورت گرفته در هفته پیش رو شاهد بارش‌های باران در استان خواهیم بود که باید اقدامات لازم برای پیشگیری از وقوع سیل و آب‌گرفتگی هرچه سریع‌تر انجام شود.

استاندار بوشهر از تصویب ۶۰۰ میلیارد ریال برای اجرای طرح‌های آبخیزداری در استان بوشهر از محل اعتبارات سفر ریاست جمهوری به استان خبر داد و افزود: تکمیل سدهای استان می‌توان نقش مهمی در کنترل و مهار روان‌آب‌ها داشته باشد.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط