رفتن به بالا
  • سه شنبه - 25 آذر 1399 - 21:38
  • کد خبر : ۳۹۷
  • چاپ خبر : بودجه فرهنگی بوشهر متناسب با ظرفیت و قابلیت‌های استان نیست

بودجه فرهنگی بوشهر متناسب با ظرفیت و قابلیت‌های استان نیست

بوشهر – مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر با تاکید بر لزوم توجه به حوزه فرهنگی گفت: بودجه فرهنگی بوشهر متناسب با ظرفیت و قابلیت‌های استان نیست.

به گزارش صبح بوشهر، حجت‌الاسلام محمدرضا طاهری سه‌شنبه‌شب در نشست با مدیران کل صدا و سیمای مرکز بوشهر اظهار داشت: برای دست‌یابی به جامعه مطلوب در حوزه فرهنگی باید زمینه هم‌افزایی دستگاه‌ها فراهم شود.

وی بر لزوم همکاری و مشارکت صدا و سیما و سازمان تبلیغات اسلامی تاکید کرد و ادامه داد: بهترین راهکار برای رسیدن به اهداف سازمان تبلیغات اسلامی استفاده از ظرفیت‌های نهادهای فرهنگی است که متولیان دین در جامعه هستند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر با بیان اینکه رسالت و تکلیف سازمان تبلیغات اسلامی تبیین مبانی و راهکارهای دینی برای گره گشایی از مشکلات مردمی است افزود: مأموریت مشترک دو سازمان صدا و سیما و تبلیغات اسلامی تبلیغ اندیشه ناب انقلابی است.

وی خاطرنشان کرد: داشتن یک راهبرد مناسب و انجام کار گروهی با هدف جذب مخاطب از جمله اهداف و برنامه اداره کل تبلیغات اسلامی استان بوشهر است.

طاهری با بیان اینکه استان بوشهر از نظر فرهنگی استان محرومی است تاکید کرد: شایسته است بودجه مسئولیت‌های اجتماعی نهادهای بزرگ اقتصادی در حوزه توسعه فرهنگ دینی هزینه شود.

وی با تاکید بر لزوم برنامه‌ریزی برای استفاده از ظرفیت‌ها متناسب با نیاز و انتظار مردم اضافه کرد: باید برنامه‌هایی متناظر با سوالات عینی جامعه تهیه و با توجه به اولویت‌های ذهنی و نیازهای فکری مردم برنامه تولید کند.

تدوین برنامه‌های تخصصی حوزه دین و انقلاب

مدیرکل صدا و سیمای استان بوشهر نیز در این نشست اظهار داشت: هدف نهایی و مأموریت مشترک صدا و سیما و سازمان تبلیغات اسلامی تبلیغ اندیشه ناب انقلابی است و باید در این زمینه مشارکت کرد.

سیدحسین ناظر با اشاره به اهمیت تولید محتوا بیان کرد: تهیه و تدوین برنامه‌های حوزه دین و انقلاب به صورت تخصصی نیازمند اقدام‌های جدی، جریان‌ها و پشتیبانی فکری متناسب با شرایط انقلاب اسلامی است.

وی افزود: همه بخش‌های صدا و سیمای استان در مباحث دینی و انقلابی در حوزه رادیو، تلویزیون و فضای مجازی آماده هم‌افزایی در مسائل فرهنگی استان هستند تا با تولید اثرهای فاخر چشم‌انداز فرهنگی مطلوبی برای استان رقم بخورد.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط