رفتن به بالا
  • چهارشنبه - 26 آذر 1399 - 15:50
  • کد خبر : ۴۵۱
  • چاپ خبر : دورهمی شب یلدا پیک زمستانه کرونا در استان بوشهر را تشدید می‌کند

دورهمی شب یلدا پیک زمستانه کرونا در استان بوشهر را تشدید می‌کند

بوشهر- رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: دورهمی شب یلدا می‌تواند پیک زمستانه کرونا را در استان بوشهر جلو بیندازد و تشدید کند.

به گزارش صبح بوشهر، سعید کشمیری ظهر چهارشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی که به صورت مجازی برگزار شد اظهار داشت: با توجه به نزدیک شدن به فصل زمستان به منظور جلوگیری از شیوع کرونا مردم از برگزاری دورهمی در شب یلدا پرهیز کنند.

وی با تأکید بر اینکه زنجیره شیوع بالای بیماری کرونا مجدداً در استان بوشهر شکل نگیرد افزود: اولین موضوع توجه ویژه به مراسم شب یلدا است چراکه کرونا در کمین دورهمی های شب یلدا نشسته و منتظر عکس‌العمل همگان است.

مراسم یلدا ظلم به سالمندان است

کشمیری تصریح کرد: از مردم خواهشمندیم به حرمت سختی‌هایی که همه افراد جامعه به ویژه کادر بهداشت و درمان در این مدت تحمل کردند، در صورت امکان از برگزاری دورهمی در شب یلدا پرهیز کنند.

وی اظهار داشت: دورهمی و اصرار بر دید و بازدید بزرگ‌ترها در این روزهای کرونایی به ویژه برای شب یلدا، ظلم مسلم به سالمندان است.

کاهش موارد بستری و مرگ‌ومیر کرونا

کشمیری بیان کرد: کاهش موارد بستری و مرگ‌ومیر کرونا در استان بوشهر مرهون همکاری مسئولان، مردم، تعامل بین بخشی و تلاش بی‌وقفه کادر بهداشت و درمان است.

وی بابیان اینکه نباید اجازه داد پیک زمستانه بیماری کرونا دچار بشویم گفت: شدت پیک زمستانه کرونا به عوامل متعددی بستگی دارد که پیش‌بینی آن به راحتی نخواهد بود، اما باید به این نکته توجه داشت که پیک زمستانه کرونا می‌تواند استان را به‌روزهای با تعداد ابتلاء، بستری و مرگ بالای گذشته و شاید بیشتر هم برگرداند.

مردم به تله عادی‌انگاری شرایط نروند

کشمیری بابیان اینکه با پیشروی به سمت سرما، مردم به داخل خانه‌ها رفته و درها و پنجره‌ها را می‌بندند و شیوع بیماری بالا می‌رود افزود: مردم به تله عادی‌انگاری شرایط نروند و با تصور اینکه شرایط بهتر شده، از اجرای دقیق پروتکل‌ها دوری نکنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: دانش‌آموزان استان بوشهر موفق شدند در جشنواره مجازی زنگ هشدار کرونا برای دانش‌آموزان در سطح ملی مقام اول را کسب کنند که این نشان از سواد سلامت بالای دانش آموزان این استان را دارد.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط