رفتن به بالا
  • چهارشنبه - 26 آذر 1399 - 09:26
  • کد خبر : ۴۲۴
  • چاپ خبر : ۱۵ درصد محصول گوجه‌فرنگی خارج از فصل مزارع استان بوشهر برداشت شد

۱۵ درصد محصول گوجه‌فرنگی خارج از فصل مزارع استان بوشهر برداشت شد

بوشهر- معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر از برداشت ۱۵ درصد محصول گوجه‌فرنگی خارج از فصل مزارع این استان خبر داد.

خسرو عمرانی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: پیش‌بینی تولید ۵۸۰ هزار تن گوجه‌فرنگی خارج از فصل از مزارع استان بوشهر را در سال جاری داریم.

وی از برداشت ۸۰ هزار تن محصول گوجه‌فرنگی استان تاکنون و عرضه به بازارهای استان‌های مختلف خبر داد و تصریح کرد: در سال زارعی ۱۳۹۹ – ۱۴۰۰ افزون بر ۱۱ هزار و ۲۰۰ هکتار اراضی استان بوشهر به تولید گوجه‌فرنگی خارج از فصل اختصاص‌یافته است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با بیان اینکه صادرات گوجه‌فرنگی محدودیت ندارد گفت: با برداشتن محدودیت‌های صادرات گوجه‌فرنگی خارج از فصل استان بوشهر بخشی از این تولیدات به کشورهای مختلف آسیایی ازجمله کشورهای حاشیه خلیج‌فارس صادر می‌شود.

به گزارش صبح بوشهر، قیمت محصول گوجه‌فرنگی در مزارع استان بوشهر هر کیلوگرم بین ۲ هزار تا ۴ هزار تومان است که قیمت آن با افزایش برداشت کاهش می‌یابد.

از هر هکتار زیر کشت گوجه‌فرنگی در استان بوشهر ۵۲ تن گوجه‌فرنگی برداشت می‌شود و همچنین میزان برداشت گوجه‌فرنگی در گلخانه‌ها در هر هکتار ۲۵۰ تن است که برداشت آنها از دی‌ماه آغاز می‌شود.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط