رفتن به بالا
  • پنجشنبه - 27 آذر 1399 - 09:27
  • کد خبر : ۴۸۲
  • چاپ خبر : تیم‌های واکنش‌سریع استان بوشهر توان‌افزایی می‌شوند

تیم‌های واکنش‌سریع استان بوشهر توان‌افزایی می‌شوند

بوشهر – معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان بوشهر گفت: تیم‌های واکنش‌سریع استان بوشهر توان‌افزایی می‌شوند.

به گزارش صبح بوشهر، علی یوسفی‌نیا صبح پنجشنبه در حاشیه دوره توان افزایی تیم واکنش سریع استان بوشهر اظهار داشت: در راستای افزایش توان عملیاتی تیم‌های هلال احمر استان بوشهر برنامه‌ریزی خوبی را داشته‌ایم.

وی با اشاره به حضور نیروهای امدادی در دوره توان افزایی تیم واکنش سریع خاطرنشان کرد: این دوره با هدف حفظ آمادگی تیم‌های امدادی واکنش سریع و سرعت عمل مناسب آنها در حوادث جاده‌ای، محیط‌های آبی و سیلاب، فضاهای معلق و کوهستان برگزار شد.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان بوشهر بیان کرد: تیم‌های واکنش سریع جمعیت هلال احمر بوشهر در این دوره توان افزایی مواردی همچون ست‌های هیدرولیک، پنوماتیک، رهاسازی و آزاد سازی مصدوم در تصادفات جاده‌ای، کار آمبولانس بالاکشی مصدوم در شرایط سخت، جست‌وجو و نجات در سیلاب و آب‌های خروشان، پرتاب کیسه طناب و حلقه نجات، استفاده از قایق جیمینی را تمرین و مرور کردند.

یوسفی نیا افزود: تیم‌های واکنش سریع جمعیت هلال احمر با برخورداری از زبده ترین و آماده‌ترین امدادگران با هدف پاسخگویی مناسب برای کنترل حوادث و سوانح و امدادرسانی در کوتاه‌ترین و سریع‌ترین زمان به حادثه دیدگان تشکیل شده‌اند و به شکل شبانه روزی آماده حضور در عملیات امدادی هستند.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط