رفتن به بالا
  • پنجشنبه - 27 آذر 1399 - 10:48
  • کد خبر : ۴۸۵
  • چاپ خبر : سیاست‌های وزارت راه و شهرسازیَ، تامین خدمات رفاهی در شهرهای جدید است

سیاست‌های وزارت راه و شهرسازیَ، تامین خدمات رفاهی در شهرهای جدید است

عضو هیئت‌ مدیره شرکت عمران شهرهای‌جدید کشور با اشاره به ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در اجرای طرح اقدام ملی مسکن در شهرهای جدید در استان‌ها گفت: عملیات اجرایی ۱۱۹ هزار واحد آن از طریق ثبت نام متقاضیان در سامانه آغاز شده است.

سیاست‌های وزارت راه و شهرسازیَ، تامین خدمات رفاهی در شهرهای جدید است

عضو هیئت‌ مدیره شرکت عمران شهرهای‌جدید کشور با اشاره به ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در اجرای طرح اقدام ملی مسکن در شهرهای جدید در استان‌ها گفت: عملیات اجرایی ۱۱۹ هزار واحد آن از طریق ثبت نام متقاضیان در سامانه آغاز شده است.

 یدالله رحمانی  صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در شهرجدید عالیشهر بوشهر با بیان اینکه فلسفه شکل‌گیری شهرهای جدید پوشش دادن جمعیت سرریز کلان شهرها است اظهار داشت: در کنار ساماندهی اسکان جمعیت در شهرهای جدید یکی از سیاست‌های وزارت راه و شهرسازیَ، تامین خدمات رفاهی و آسایشی مردم در شهرهای جدید است.

وی  این خدمات را آموزشی، بهداشتی، ورزشی، فرهنگی، درمانی و ساخت و سازهای زیربناهای تامین امنیت دانست و بیان کرد: پروژه‌های مختلفی در حوزه‌های آموزشی، فرهنگی، بهداشتی و درمانی در شهرجدید عالیشهر بوشهر احداث شده که برخی از آنها افتتاح و برخی هم در حال ساخت است.

عضو هیئت‌ مدیره شرکت عمران شهرهای‌جدید با اشاره به ساخت مرکز جامع بهداشتی و درمانی در عالیشهر بوشهر دانست و خاطر نشان کرد: این مرکز در زمینی به مساحت 3700 متر مربع در عالیشهر بوشهر با اعتبار 300 میلیارد ریال در حال ساخت است که بخشی منابع از سوی مسئولان استانی و دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و بخشی هم از سوی شرکت عمران شهرهای جدید تامین شده است.

رحمانی با بیان اینکه این پروژه دارای 70 درصد پیشرفت فیزیکی است افزود: با تامین اعتبارات لازم تلاش می‌شود تا پایان سال  ساختمان آن تکمیل شود.

وی، با اشاره به اجرای طرح اقدام مسکن ملی گفت: در اجرای این طرح قرار است 200 هزار واحد مسکونی ساخته می‌شود که عملیات اجرایی 119 هزار واحد آن  از طریق ثبت نام  متقاضیان در سامانه با آورده 40 میلیون تومان و تسهیلات 100 میلیون تومانی آغاز شده است.

عضو هیئت‌ مدیره شرکت عمران شهرهای‌جدید، با بیان اینکه واگذاری زمین در طرح اقدام ملی، به 3 شیوه اجاره بلندمدت 99ساله، فروش اقساطی و واگذاری مشارکتی است افزود: دربخش مشارکتی  با واگذاری زمین، ساخت و ساز  توسط سرمایه‌گذاران انجام می‌شود و بخش دیگر در قالب تفاهم‌نامه وزارت راه و شهرسازی با سایر وزارتخانه‌ها از جمله وزارت دفاع  و پشتیبانی نیروهای مسلح، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بنیاد شهید و امور ایثارگران، آموزش و پرورش اجرا شده است.

رحمانی، ساخت 200 هزار واحد مسکونی در قالب طرح اقدام مسکن ملی را از سیاست‌های مهم شرکت عمران شهرهای جدید دانست و تاکید کرد: براساس برنامه‌ریزی انجام شده امسال بخشی از این واحدهای مسکونی افتتاح می‌شود که 2000 واحد آن ماه گذشته در استان‌های مختلف افتتاح و واگذار شد.

وی، با بیان اینکه تا پایان دولت، پروژه  مسکن‌سازی در قالب طرح اقدام مسکن ملی به نتیجه خوبی می‌رسد خاطرنشان کرد: بخشی از تحقق این مهم به متقاضیان بر می‌گردد که سهم آورده خود را پرداخت کنند.

عضو هیئت‌ مدیره شرکت عمران شهرهای‌جدید،  افزود: در اجرای طرح اقدام مسکن ملی ساخت 2 هزار واحد مسکونی در شهرجدید عالیشهر بوشهر برنامه‌ریزی شده ولی براساس واریز آورده متقاضیان، 180 واحد مسکونی در حال ساخت است و با تکمیل سهم آورده متقاضیان، بقیه واحدهای ساخته می‌شود.

 

منبع : خبرگزاری ایلنا

اخبار مرتبط