رفتن به بالا
  • یکشنبه - 30 آذر 1399 - 15:27
  • کد خبر : ۶۷۹
  • چاپ خبر : ایثارگری پرستاران در روزهای سخت کرونایی هرگز فراموش نخواهد شد

ایثارگری پرستاران در روزهای سخت کرونایی هرگز فراموش نخواهد شد

بوشهر – نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: پرستاران در روزهای کرونایی کارنامه‌ای درخشان از خود ثبت کردند که تاریخ هرگز فراموش نخواهد کرد.

به گزارش صبح بوشهر، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری ظهر یکشنبه در مراسم تجلیل از پرستاران بوشهری اظهار داشت: پزشکان، کادر درمان و پرستاران به کار خیلی بزرگی همت گماشته‌اند و دارای اجری عظیم هستند.

وی علم پزشکی را یک علم مقدس عنوان کرد و افزود: کار پزشکی، بهداشت و درمان کار بسیار مقدسی است هم در حوزه تولید علم، هم در عرصه مدیریت کلان اجرایی و هم در حوزه مدیریت امور بهداشتی و درمانی در عرصه بیمارستانی و درمانگاهی.

امام جمعه بوشهر اضافه کرد: علم بر دو قسم است که یکی پیرامون مسائل هدایتی، علوم انسانی و مسائل زیستی و نظام کلام خلقت صحبت می‌کند و علم دیگر پیرامون شناخت بدن انسان از هر دو بُعد جسمی و روحی و بهداشت و سلامت و درمان آن است.

وی ادامه داد: این بدین معنا است که علم پزشکی اینقدر مهم است که امیر مؤمنان «علیه السلام» آن را در ردیف علوم الهی قرار داده است چون اگر بدن انسان دارای سلامت نباشد قطعاً برخی از امور معنوی، هدایتی و رفتارهای عبادی انسان تحت تأثیر قرار خواهد گرفت و همیشه انسان درگیر بیماری‌ها خواهد بود به ویژه اگر این بیماری شایع هم باشد.

صفایی بوشهری تصریح کرد: اگر انسانی یک فرد را از مرگ نجات دهد گویا تمام انسانیت را نجات داده است چون او یک فرد نیست بلکه عضوی از یک خانواده و جامعه بشری است و می‌تواند یک نسل را در جهان محقق کند و شاید فرزندان و نوه‌های این شخص از بزرگان نظام انسانیت شوند.

امام جمعه بوشهر افزود: شاید همانند حضرت زینب «سلام الله علیها» در نظام جغرافیای انسانی بشری نداشته باشیم که اصل و نسب آن تماماً دارای شرافت عالیه‌ی انسانی باشند و خود ایشان نیز در اوج ایمان، تقوا، اخلاق، ولایتمداری، مجاهدت، ایثار و از آن طرف در صحنه عمل در سخت‌ترین شرایط ایشان با تمام قامت ایستاده و فضا را مدیریت کردند و مشکلات را پشت سر گذاشته و از آنها عبور کردند و به اهداف خود دست پیدا کردند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با بیان اینکه حضرت زینب «سلام الله علیها» یک الگوی تمام‌نمای انسان طراز انسانیت و اسلام است، اظهار داشت: پرستاران ما تجلی همچین شخصیتی هستند که هم دارای دانش، هم دارای اخلاق و هم دارای مجاهدت در رفتار هستند و حضرت زینب الگوی این بزرگان است.

وی با اشاره به شرایط سخت پرستاران در ایام بیماری کرونا، افزود: الان در شرایط سخت بیماری ویروس کرونا، پرستاران از خودشان یک کارنامه و دیوانی به جا گذاشته‌اند که تاریخ اسلام و ایران هرگز فراموش نخواهد کرد و ذهن جامعه انسانی هیچ وقت از صفحه وجود خود آن را پاک نخواهد کرد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر بیان کرد: کار پرستاران در این فضای سخت، یک امتحان، مجاهدت و هم اعتلای مقام انسانی بود که پرستاران و کادر بهداشت و درمان از خود نشان دادند.

این مراسم به مناسبت میلاد حضرت زینب «سلام الله علیها» که به نام روز پرستار نامگذاری شده، در سالن اجتماعات بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر برگزار شد و با اهدا لوح سپاس و هدایای مادی و معنوی از طرف آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر به بیش از دو هزار و ۸۰۰ پرستار و کادر بهداشت و درمان استان بوشهر، از زحمات آنها تقدیر به عمل آمد.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط