رفتن به بالا
  • دوشنبه - 1 دی 1399 - 11:22
  • کد خبر : ۷۳۲
  • چاپ خبر : برگزاری نشست هماهنگی سومین جشنواره “موسیقی کلاسیک ایرانی” در استان بوشهر

برگزاری نشست هماهنگی سومین جشنواره “موسیقی کلاسیک ایرانی” در استان بوشهر

نشست هماهنگی برگزاری سومین جشنواره “موسیقی کلاسیک ایرانی” با حضور معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، استاندار بوشهر و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر برگزار شد.

برگزاری نشست هماهنگی سومین جشنواره "موسیقی کلاسیک ایرانی" در استان بوشهر

نشست هماهنگی برگزاری سومین جشنواره “موسیقی کلاسیک ایرانی” با حضور معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، استاندار بوشهر و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از  بوشهر، نشست هماهنگی برگزاری سومین جشنواره “موسیقی کلاسیک ایرانی” در استان بوشهر، با حضور سیدمجتبی حسینی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، عبدالکریم گراوند استاندار بوشهر، مجید خورشیدی معاون اسبق سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر، فاطمه کرم‌پور مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد استان بوشهر، محمد اله‌یاری مدیرکل دفتر موسیقی و امیر مردانه مدیر اجرایی جشنواره در معاونت امور هنری برگزار شد.

معاون امور هنری در این نشست گفت: نغمه‌های ملی استان بوشهر پیوندی ناگسستنی با شعر و فرهنگ مردم دارد که با توجه به سپری شدن روزها و شرایط دشوار این روزها، جشنواره می‌تواند موجب تسکین مردم شود و آن‌ها را همراه کند.

حسینی در ادامه گفت: صاحبان سرمایه و مشاغل در استان بوشهر نیز ظرفیت هایی هستند که فعالیت های خود را در راستای رسالت اجتماعی به مسیر مشخصی سوق دهند که این مسیر می‌تواند حمایت از رویدادی هنری مانند جشنواره موسیقی باشد و رویدادهای هنری از جمله جشنواره موسیقی کلاسیک ایرانی با مشارکت نهادهای مختلف و همچنین بخش های اقتصادی و صنعتی برگزار شود.

محمد الله‌یاری مدیرکل دفتر موسیقی نیز به اهمیت حضور هنرمندان صاحب‌سبک‌ و شاخص در جشنواره اشاره کرد و گفت: برگزاری کارگاه های آموزشی با حضور استادان نیز در جشنواره اهمیت دارد و می تواند به معرفی ظرفیت ها و داشته های موسیقی کمک کند.

در ادامه، عبدالکریم گراوند استاندار بوشهرگفت: تلاش داریم با تعامل بیشتر از تمام ظرفیت‌های استان برای سومین جشنواره موسیقی کلاسیک ایرانی استفاده شود. استان بوشهر رگ و ریشه تاریخی دارد و به عنوان نگین جنوب کشور می‌توان با برگزاری برنامه‌های فرهنگی و هنری از ظرفیت های استان به نحو مناسب استفاده کرد.

مجید خورشیدی معاون اسبق سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر نیز گفت: جامعه به نشاط و شادی نیاز دارد و جشنواره موسیقی در این راستا می‌تواند بسیار موفق عمل کند. استان بوشهر این فرصت را به هنرمندان می‌دهد تا در فضاهای باز نیز اجرای زنده داشته باشند و زیرساخت‌ها برای اجرای زنده با رعایت پروتکل‌ها مهیا است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر در خصوص برگزاری این فستیوال، عنوان کرد: برگزاری فستیوال موسیقی کلاسیک ایرانی یکی از رویدادهای تاثیرگذار یکی دو سال اخیر موسیقی کشورمان بود که بنده و همکارانم در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر نهایت تلاش خود را انجام داده تا این جشنواره در فضایی مطلوب و باکیفیت، میزبان هنرمندان شاخص موسیقی اصیل ایرانی و علاقه‌مندان این حوزه باشد.

فاطمه کرمپور گفت: در راستای برگزاری فستیوال موسیقی کلاسیک ایرانی و پیشنهاد و پیگیری مجدانه‌ این اداره کل و با حمایت و همکاری استاندار محترم استان بوشهر  و همچنین استقبال انجمن موسیقی استان بوشهر  و با توجه به پیشینه و دیرینه هنر موسیقی و درخشش هنرمندان عرصه  موسیقی در بوشهر، پس از بررسی‌های فنی لازم و نشست های مربوطه در خصوص میزبانی بوشهر و برگزاری جلسه‌  شورای عالی سیاستگذاری فستیوال موسیقی کلاسیک ایرانی در بوشهر که با حضور مسئولان استانی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در تهران، برای نخستین بار در اسفندماه سال جاری شاهد اجرا و برگزاری این فستیوال ملی در بوشهر خواهیم بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم با برگزاری این رویداد بزرگ برای نخستین بار در استان بوشهر باعث ایجاد یک فضای مؤثر در عرصه موسیقی باشیم  و تأثیرات خوبی در جریان معرفی موسیقی کلاسیک ایرانی  و بوشهری به مخاطب داشته باشد.

در این نشست توافق شد سومین جشنواره موسیقی کلاسیک ایرانی اسفند ماه امسال در استان بوشهر برگزار شود و شورای علمی متشکل از هنرمندان ملی و هنرمندان استان بوشهر در حوزه موسیقی ردیف دستگاهی تشکیل شود.

اولین جشنواره موسیقی کلاسیک ایرانی آذرماه سال ۹۵ در تالار رودکی و فرهنگسرای بهمن تهران برگزار شد و دومین دوره نیز با حمایت دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همراهی خانۀ موسیقی ایران، انجمن موسیقی ایران، مؤسسه فرهنگی هنری سازآواز و بنیاد رودکی آذر سال ۹۶ در تالار رودکی برگزار شد.

 

منبع : خبرگزاری ایلنا

اخبار مرتبط