رفتن به بالا
  • سه‌شنبه - 22 دسامبر 2020 - 09:50
  • کد خبر : ۷۸۸
  • چاپ خبر : ادعای مالکیت منابع طبیعی در وسط شهر/مشکل مردم گناوه‌ودیلم رفع شود

ادعای مالکیت منابع طبیعی در وسط شهر/مشکل مردم گناوه‌ودیلم رفع شود

بوشهر – نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: منابع طبیعی وسط شهر ادعای مالکیت می‌کند و این موضوع مشکلاتی را برای مردم گناوه و دیلم ایجاد کرده است.

به گزارش صبح بوشهر، عبدالکریم جمیری صبح سه‌شنبه در نشست با مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر اظهار داشت: به خاطر برخی ادعاهای منابع طبیعی مشکلات مالکیتی برای مردم در برخی مناطق شهرستان‌های گناوه و دیلم ایجاد شده است.

وی اضافه کرد: منابع طبیعی در وسط یک شهر و یا یک روستا ادعای مالکیت زمین‌ها و خانه‌هایی را می‌کند که سال‌ها در اختیار مردم بوده است، باید این مشکلات به صورت قانونی حل شود تا برای مردم نارضایتی ایجاد نشود.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی افزود: مشکلات طرح آبخیزداری دره امیری دیلم باید بررسی و رفع شود و اگر نیاز به بازنگری و اصلاح دارد این کار انجام شود تا کشاورزان بتوانند از آب حاصل از آن بهره‌مند شوند.

وی خواستار برنامه‌ریزی صحیح و آینده‌نگری در اجرای طرح‌های آبخیزداری شد و ادامه داد: احداث سد شهید رئیس‌علی دلواری مشکلاتی را برای اراضی پایین دستی حله ایجاد کرده است.

جمیری تاکید کرد: اگر مطالعات درستی در زمینه احداث سد رئیس‌علی دلواری انجام می‌شد و طرح‌های آبرسانی پایین دستی به درستی اجرا می‌شد شاهد این مشکلات نبودیم.

وی خواستار اجرای طرح‌های آبخیزداری به منظور مدیریت سیلاب و تقویت سفره‌های آب زیرزمینی شد و گفت: فرسایش خاک از معضلات مهم در شمال استان بوشهر است که باید با توسعه آبخیزداری از این مشکلات جلوگیری کرد.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی افزود: مطالعات طرح‌های آبخیزداری در ۳۶ درصد از شهرستان گناوه و ۳۸ درصد از شهرستان دیلم انجام شده که لازم است برای مطالعات جامع و کامل بودجه مناسبی تخصیص داده شود.

وی با اشاره به توقف انتقال آب از سد چم‌شیر برای اراضی کشاورزی گناوه و دیلم ادامه داد: توقعات مردم و کشاورزان منطقه این است که تصمیمات جدی تری در این خصوص اتخاذ شود.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط