رفتن به بالا
  • سه شنبه - 2 دی 1399 - 22:23
  • کد خبر : ۸۳۲
  • چاپ خبر : ساخت نفتکش افراماکس درسخت‌ترین تحریم‌ها نشانه قدرت‌نمایی نظام است

ساخت نفتکش افراماکس درسخت‌ترین تحریم‌ها نشانه قدرت‌نمایی نظام است

بوشهر -استاندار بوشهر گفت: ساخت کشتی ۱۱۳ هزار تنی در سخت‌ترین تحریم‌ها بیانگر قدرت‌نمایی نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

به گزارش صبح بوشهر، عبدالکریم گراوند عصر سه‌شنبه در آئین به آب‌اندازی کشتی ۱۱۳ تنی افراماکس در بوشهر اظهار داشت: امروز شاهد رویداد مهم و بزرگی در استان بوشهر هستیم که بیانگر توان داخل کشور است.

وی فعالیت‌های صورت گرفته در این شرایط سخت را مایه افتخار و امید دانست و اضافه کرد: امروزه با تکیه بر توان داخلی شاهد پیشرفت‌های گسترده و بزرگی در داخل کشور هستیم.

استاندار بوشهر ادامه داد: هر چند در گذشته بخش زیادی از خدمات صنعتی و فنی مورد نیاز توسط خارجی‌ها و با خروج ارز از کشور انجام می‌شد، امروزه کارهای بزرگی در کشور صورت گرفته و شاهد خودکفایی در برخی امور هستیم.

وی ساخت سکوها و کشتی‌های بزرگ را کاری بزرگ دانست و افزود: ساخت کشتی ۱۱۳ تنی افراماکس در بوشهر نماد قدرت نمایی و افتخار کشور و جلوه‌ای از شعار ما می‏‌توانیم‬ است.

گراوند تصریح کرد: ساخت این کشتی پیام‌هایی را به دشمنان که ما را تحریک کرده بودند داد و اثبات کرد که دیگران قادر به ایجاد مانع در مسیر پیشرفت و توسعه کشور نمی‌‏شوند.

وی تاکید کرد: باید خدا را شاکر و سپاس‎گذار بود که با توان فرزندان عزیز خود شعار ما می‌توانیم را به منصه ظهور رساند که نمونه بزرگ آن اقدام بزرگ صورت گرفته در شرکت صدرا است.

استاندار بوشهر با اشاره به نامگذاری امسال توسط مقام معظم رهبری به سال جهش تولید افزود: ساخت کشتی ۱۱۳ هزار تنی در سخت‌ترین تحریم‌ها بیانگر قدرت‌نمایی نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

نفتکش ۱۱۳ هزار تنی افراماکس قابلیت حمل ۷۵۰ هزار بشکه نفت به وزن ۱۱۳ هزار تن دارد.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط