رفتن به بالا
  • سه شنبه - 2 دی 1399 - 09:50
  • کد خبر : ۷۹۱
  • چاپ خبر : ۸۰ درصد اراضی استان بوشهر متعلق به منابع طبیعی است

۸۰ درصد اراضی استان بوشهر متعلق به منابع طبیعی است

بوشهر – مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر با اشاره به احداث ۱۰۰ سازه آبخیزداری در استان گفت: ۸۰ درصد اراضی استان بوشهر متعلق به منابع طبیعی است.

به گزارش صبح بوشهر، غلامرضا منتظری صبح سه‌شنبه در نشست با رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر بوشهر اظهار داشت: از مهمترین اولویت‌های ما حفاظت از اراضی و منابع طبیعی است و احیا و توسعه و بهره برداری در جایگاه‌های اهمیتی بعد قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه ۸۰ درصد اراضی استان بوشهر متعلق به منابع طبیعی است که در بسیاری از مناطق دچار حاشیه مشکلاتی است افزود: یک میلیون و ۸۰۰ هزار هکتار از اراضی استان بوشهر ملی است.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر اضافه کرد: سال گذشته با اعتباری بالغ بر ۶۱ میلیارد تومان در استان بوشهر قریب به ۱۰۰ سازه آبخیزداری ساخته شده است.

وی بیان کرد: شهرستان گناوه سال گذشته در دره بهمنیاری مبلغ یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان هزینه شده است، یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان هم به دره امیری در شهرستان دیلم اختصاص داده شد که متأسفانه پیمانکار کار خود را نتوانست انجام و به پایان برساند.

منتظری گفت: دره امیری یک سازه آبی است که گنجایش ذخیره سازی پنج میلیون متر مکعب آب را در خود دارد که اراضی اطراف خود را تبدیل به کشت آبی کند، که پیمانکار سال گذشته انتخاب شد اما پیمانکار بسیار ضعیف بود.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر ادامه داد: برای مطالعات جامع و کامل حوزه آبخیزداری شهرستان گناوه ۴۰۰ میلیون تومان اعتبار نیاز داریم.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط