رفتن به بالا
  • چهارشنبه - 3 دی 1399 - 09:34
  • کد خبر : ۸۶۵
  • چاپ خبر : بیکاری جوانان و مشکلات تردد در خارگ/ صنعت نفت به تعهداتش عمل کند

بیکاری جوانان و مشکلات تردد در خارگ/ صنعت نفت به تعهداتش عمل کند

بوشهر- رئیس شورای اسلامی شهر خارگ با اشاره به مشکلات مردم برای تردد و بیکاری جوانان در جزیره خارگ، گفت: انتظار می‌رود صنعت نفت به تعهداتش در این جزیره عمل کند.

یوسف وطن دوست در گفت‌وگو با خبرنگار مهر در مورد وضعیت طرح جامع خارگ اظهار داشت: متأسفانه علیرغم تمام تلاش‌هایی که طی این چند سال به ویژه از سوی شورای شهر صورت گرفته است اما همتی وجود دارد تا مردم از تصویب ناقص طرح متضرر شوند.

وی اضافه کرد: مانع تراشی‌های متعدد برای تصویب طرح و اخیراً اتخاذ تصمیمات نادرست بدون در نظرگیری نمایندگان مردم در شورای شهر و مجموعه شهرداری اجحاف در حق شهروندان صبور جزیره است.

رئیس شورای اسلامی شهر خارگ افزود: همچنان پس از گذشت سال‌ها وضعیت اسناد مالکیت مردم جزیره خارگ بلاتکلیف است و این موضوع نیز دغدغه و مشکلات بسیاری را برای همشهریانمان رقم زده است.

وی با درخواست از شرکت ملی نفت ایران برای هم افزایی در حل مشکلات شهروندان گفت: طی سالیان گذشته نفت تعهدی به مبلغ پنج میلیارد تومان را در قبال مصوبه دولت برای خرید شناور عهده دار شده بود که هم اکنون پس از گذشت سالیان متمادی سرنوشت نامعلومی پیدا کره است.

وطن‌دوست یادآور شد: رسیدگی به مطالبات مردم جزیره کمترین اقدامی است که می‌توان در برابر ایثار و از خودگذشتگی های دیرینه آنها به ویژه در ایام هشت سال دفاع مقدس انجام داد.

وی تاکید کرد: تعلل و عدم بکارگیری جوانان بومی در شرکت‌های نفتی مستقر در خارگ پذیرفتنی نیست، جوانان این جزیره علیرغم شایستگی و توانمندی‌های فراوان متأسفانه وضعیت شغلی مناسبی ندارند که امیدواریم این موضوع به طور ویژه رصد و پیگیری شود.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط