رفتن به بالا
  • چهارشنبه - 3 دی 1399 - 15:26
  • کد خبر : ۸۹۷
  • چاپ خبر : تعداد خانه‌های هلال در کشور به پنج هزار خانه افزایش می‌یابد

تعداد خانه‌های هلال در کشور به پنج هزار خانه افزایش می‌یابد

بوشهر- مدیرکل روابط عمومی جمعیت هلال‌احمر از فعال شدن کارخانه نساجی این جمعیت خبر داد و گفت: خانه هلال در کشور به ۵۰۰۰ خانه تا پایان سال افزایش می‌یابد.

به گزارش صبح بوشهر، روح‌الله استاک بعد از ظهر چهارشنبه در نشست با اصحاب رسانه استان بوشهر اظهار داشت: وقوع حوادث مختلف طبیعی از سال ۹۶ تاکنون منجر به خالی شدن انبارهای امدادی این جمعیت شده بود.

وی از شارژ شدن ۵۰ درصد ظرفیت انبارهای امدادی جمعیت هلال‌احمر خبر داد و گفت: در زمان حاضر چهار هزار خانه هلال در کشور راه‌اندازی و قرار است تا پایان کار دولت دوازدهم این شمار به پنج هزار خانه افزایش یابد.

استاک از افزایش خانه‌های هلال به ۳۷ هزار خانه در برنامه درازمدت خبر داد و اضافه کرد: خانه‌های هلال در روستاهای دارای دهیاری و باهدف آموزش روستاییان برای سرعت عمل در حوادث احتمالی از سوی نیروهای آموزش‌دیده راه‌اندازی می‌شود.

مدیرکل روابط عمومی جمعیت هلال‌احمر ادامه داد: با ایجاد خانه‌های هلال در روستاها، مناطق کم برخوردار، ادارات و مساجد می‌توان امدادرسانی در زمان حادثه را سرعت بخشید.

وی بابیان اینکه هر خانه هلال یک جمعیت هلال‌احمر کوچک است، گفت: در این خانه‌ها همه نوع آموزش ارائه می‌شود تا مردم منطقه آمادگی لازم را برای مشارکت در حوادث احتمالی داشته باشند.

استاک بابیان اینکه حدود ۲۰ هزار نفر در طرح نذر آب ۳ خدمات‌رسانی شدند گفت: ۲۴ استان کشور در این طرح مشارکت داشتند.

وی افزود: در طرح نذر آب ۳ به استان‌هایی که دچار خشک‌سالی بودند شامل سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، هرمزگان و کرمان خدمات‌رسانی شد.

استاک بیان کرد: ارزش کل خدمات ارائه‌شده در قالب نذر آب ۳، معادل ۱۱۴ میلیارد ریال است و در این طرح به ۱۹ هزار و ۹۴۲ نفر خدمات درمانی و بهداشتی ارائه شد.

وی درباره جمع‌آوری کمک‌های مردمی ویژه روزهای کرونا از سوی مراکز استان‌ها و شعب جمعیت هلال‌احمر گفت: با همکاری هزار خانه هلال و مشارکت ۷۲ هزار و ۶۹۴ داوطلب به میزان هزار و ۶۲۲ میلیارد ریال کمک‌های نقدی و غیر نقدی جمع‌آوری‌شده است.

مدیرکل روابط عمومی جمعیت هلال‌احمر افزود: در این مدت در قالب اجرای کمپین نفس هزار کپسول اکسیژن و ۴۰۰ دستگاه اکسیژن ساز به ارزش ۱۰ میلیارد ریال برای مراکز درمانی تأمین شد.

وی در خصوص طرح ناظران سلامت گفت: ۵۸ هزار و ۳۴۹ نفر از اعضای این جمعیت در قالب ۳۰ هزار و ۲۲۰ تیم در این طرح شرکت کردند و همچنین ۳۰ هزار و ۶۰۰ تیم ثابت و سیار در قالب ۳۱ هزار و ۲۳۶ پایگاه در طرح آمران سلامت شرکت کردند.

استاک ادامه داد: در قالب طرح ناظران سلامت یک‌میلیون و ۹۹ هزار و ۵۷۴ ماسک، ۷۷ هزار و ۸۷ لیتر مواد ضدعفونی‌کننده و در این مدت پنج میلیارد و ۷۸۴ میلیون و ۴۹۲ هزار ریال کمک‌های مردمی جمع‌آوری‌شده است.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط