رفتن به بالا
  • پنجشنبه - 4 دی 1399 - 15:31
  • کد خبر : ۹۳۹
  • چاپ خبر : ادامه فعالیت سامانه بارشی در استان بوشهر/ خلیج فارس متلاطم می‌شود

ادامه فعالیت سامانه بارشی در استان بوشهر/ خلیج فارس متلاطم می‌شود

بوشهر – کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر از ادامه فعالیت سامانه بارشی در استان بوشهر خبر داد و گفت: خلیج فارس متلاطم می‌شود.

پیام مساعدی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده فعالیت سامانه بارشی تا اوایل وقت فردا بر روی خلیج فارس و در سطح استان است.

وی اضافه کرد: طی این مدت در برخی ساعات با افزایش ابر، وقوع بارش پراکنده باران گاهی رگبار پراکنده باران همراه با رعدوبرق و در مناطق مستعد با احتمال ریزش تگرگ پیش بینی می‌شود.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر خاطرنشان کرد: روزهای جمعه و شنبه به سبب وزش بادهای شدید شمال غربی، خلیج فارس مواج خواهد بود.

وی افزود: انتظار می‌رود طی روزهای جمعه تا روز یکشنبه دمای هوا در سطح استان به طور میانگین پنج تا ۱۰ درجه کاهش یابد.

مساعدی بیان کرد: آسمان استان طی ساعات آینده نیمه ابری تا ابری همراه با وزش باد و بارش پراکنده باران، گاهی رگبار باران و رعدوبرق و در مناطق مستعد با احتمال ریزش تگرگ و از فردا کاهش ابر و در برخی نقاط مه صبحگاهی پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: جهت وزش باد جنوب غربی تا جنوب شرقی با سرعت ۱۲ تا ۳۶ کیلومتر در ساعت و در برخی ساعات بیش از ۴۰ کیلومتر در ساعت و از امشب به تدریج شمال غربی با سرعت ۱۴ تا ۴۲ گاهی ۵۴ کیلومتر در ساعت خواهد بود.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر گفت: ارتفاع موج نیز بین ۶۰ تا ۱۲۰ و در برخی ساعات تا ۱۵۰ سانتیمتر و از امشب به تدریج ۹۰ تا ۱۵۰ گاهی ۱۸۰ سانتیمتر خواهد بود.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط