رفتن به بالا
  • شنبه - 6 دی 1399 - 23:22
  • کد خبر : ۱۰۹۲
  • چاپ خبر : باران و سرما در راه بوشهر / شناورهای کوچک و سبک تردد نکنند

باران و سرما در راه بوشهر / شناورهای کوچک و سبک تردد نکنند

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر از احتمال بارش باران در آخر این هفته خبر داد.

باران و سرما در راه بوشهر / شناورهای کوچک و سبک تردد نکنند

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر از احتمال بارش باران در آخر این هفته خبر داد.

پیام مساعدی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا در بوشهر اظهار داشت: از اواخر وقت روز چهارشنبه 3 دی ماه سامانه بارشی جدیدی به استان وارد می‌شود که باعث افزایش ناپایداری‌های جوی و دریایی می‌شود و این شرایط تا اوایل روز جمعه 5 دی ماه ادامه خواهد داشت.

کارشناس هواشناسی استان بوشهر افزود : در این مدت شاهد بارش باران، گاهی رگبار و رعد و برق با احتمال وقوع تگرگ و صاعقه و وزش باد شدید و گاهی تندباد‌های لحظه‌ای خواهیم بود.

مساعدی عنوان کرد: با مواج شدن دریا به علت وزش باد شدید، ارتفاع موج در فراساحل و مناطق مرکزی خلیج فارس گاهی تا ۳ متر پیش بینی می‌شود.

وی  اضافه کرد: توصیه می‌شود در این مدت دریانوردان تمهیدات و آمادگی لازم را در مواجهه با خطرهای احتمالی داشته باشند و شناورهای کوچک و سبک تا حد امکان از ترددهای دریایی اجتناب کنند.

مساعدی نسبت‌ به بارش شدید باران، آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل‌ها در برخی مناطق به‌ویژه در روز پنجشنبه و خسارت به محصولات کشاورزی و همچنین وزش باد شدید و در پی آن افزایش ارتفاع موج دریا و احتمال شکستن درختان هشدار داده می‌شود.

کارشناس هواشناسی استان بوشهر ابراز داشت : از روز جمعه روند کاهش دما در استان آغاز خواهد شد که تا پایان روز یک‌شنبه ادامه دارد و پیش بینی می‌شود دمای هوا در این مدت به طور میانگین ۵ تا۱۰ درجه کاهش یابد.

اخبار مرتبط