رفتن به بالا
  • شنبه - 6 دی 1399 - 15:26
  • کد خبر : ۱۰۶۲
  • چاپ خبر : تبلیغ دین باید بر مبنای زیست‌بوم فرهنگی ترسیم و اجرا شود

تبلیغ دین باید بر مبنای زیست‌بوم فرهنگی ترسیم و اجرا شود

بوشهر- مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر گفت: اقتضای کار تبلیغ دین مخاطب‌شناسی و اشراف به مأموریت‌ها است برای رسیدن به موفقیت باید اقتضائات را بر مبنای زیست‌بوم فرهنگی ترسیم و اجرا کنیم.

به گزارش صبح بوشهر، حجت‌الاسلام محمدرضا طاهری بعدازظهر شنبه در دیدار با مسئولان شهرستان کنگان اظهار داشت: اهداف و آرمان‌ها در شهر و منطقه با استفاده از ظرفیت علما و نخبه‌های حوزوی طبق منویات رهبری باید اجرایی شوند.

وی با اشاره به ظرفیت سازمان تبلیغات در برنامه‌های فرهنگی افزود: ائمه جمعه پیشران برنامه در شهر و منطقه هستند و ما در این زمینه برای همکاری اعلام آمادگی می‌کنیم.

حجت‌الاسلام محمود محمودی، امام جمعه کنگان نیز در این دیدار به بیان ضرورت‌های تبلیغ و لزوم اتحاد و همدلی نیروهای انقلابی و مقابله با دشمنان نظام و انقلاب و مواردی از قبیل تخصیص اعتبارات ویژه برای انجام برنامه‌های قرآنی و لزوم برپایی نهضت قرآنی در سطح شهرستان با توجه به دو مذهبی بودن شهرستان و حضور شرکت‌های صنعتی را مطرح کرد.

طاهری در بخش دیگری از این سفر در دیدار با شیخ محمد جمالی، امام جمعه اهل سنت و همچنین شیخ افرا امام جمعه موقت اهل سنت کنگان ضمن بیان مطالبی پیرامون دیدگاه بلند رهبری پیرامون روحیه وحدت‌بخشی سخن گفت و اظهار داشت: مقام معظم رهبری راهبرد وحدت بخشی را از علوم اهل‌بیت استخراج کرده‌اند و بین مردم ترویج می‌کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر در بخش دیگری از برنامه‌های خود در سفر به کنگان با حجت‌الاسلام محمدی رئیس و کارکنان اداره تبلیغات اسلامی تنگستان دیدار کرد که مشکلات و آسیب‌های شهرستان و دغدغه‌های فرهنگی و دینی و لزوم برطرف کردن این معضلات مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش صبح بوشهر، به منظور بررسی مشکلات فرهنگی شهرستان کنگان مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر با امام جمعه، فرماندار، رئیس اداره و کارکنان تبلیغات اسلامی این شهرستان دیدار کرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر با سفر به شهرستان کنگان با حجت‌الاسلام محمود محمودی امام جمعه کنگان، شیخ محمد جمالی امام جمعه اهل سنت، شیخ افرا امام جمعه موقت اهل سنت کنگان، حجت‌الاسلام علی محمدی رئیس و کارکنان اداره تبلیغات اسلامی کنگان دیدار و راجع به مسائل مختلف فرهنگی و نحوه ارتقا جایگاه فرهنگ دینی شهرستان گفت‌وگو کرد.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط