رفتن به بالا
  • شنبه - 6 دی 1399 - 15:26
  • کد خبر : ۱۰۷۱
  • چاپ خبر : طرح‌های پرورش آبزیان در استان بوشهر گسترش می‌یابد

طرح‌های پرورش آبزیان در استان بوشهر گسترش می‌یابد

بوشهر- مدیرکل شیلات استان بوشهر از تدوین طرح‌های پرورش آبزیان در استان بوشهر بر اساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی خبر داد.

علی بازدار در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: این طرح‌ها با سرمایه‌گذاری ۲ هزار و ۱۵۸ میلیارد تومان در استان بوشهر تدوین و عملیاتی شد.

وی از تدوین و عملیاتی شدن ۹ پروژه پرورش آبزیان در استان بوشهر در قالب اقتصاد مقاومتی خبر داد و تصریح کرد: پرورش آبزیان علاوه بر تولید و صادرات نقش تأثیرگذاری در اشتغال و رونق مناطق ساحلی دارد.

بازدار اضافه کرد: ۲ هزار و ۳۶۰ فرصت شغلی یکی از مزیت‌های مهم طرح‌های پرورش آبزیان است که با تکمیل آنها ضمن رونق اقتصادی نقش مهمی در صادرات تولید محصولات دارد.

وی تصریح کرد: پرورش ماهی در قفس، پرورش آرتمیا، توسعه مزارع پرورش میگو، اجرای شهرک‌های شیلاتی، از جمله برنامه‌های تدوین‌شده در راستای پرورش آبزیان در استان بوشهر است.

بازدار بابیان اینکه پروژه‌های آبزی‌پروری بر اساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تدوین‌شده است اظهار داشت: امسال طرح‌های پرورش میگو در ۵۶۰۰ هکتار اراضی ساحلی استان بوشهر در ۱۱ سایت اجرا شد که حاصل آن تولید ۲۳ هزار تن میگو بود.

مدیرکل شیلات استان بوشهر توسعه طرح پرورش ماهی در قفس را مورداشاره قرار داد و افزود: در این پروژه با سرمایه‌گذاری ۲۰۰ میلیارد تومانی ۱۲۰ فرصت شغلی فراهم می‌شود.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط