رفتن به بالا
  • شنبه - 6 دی 1399 - 09:37
  • کد خبر : ۱۰۴۷
  • چاپ خبر : پیش‌بینی مشارکت ۶۰۰ میلیارد ریالی خیران در پروژه‌های آموزشی بوشهر

پیش‌بینی مشارکت ۶۰۰ میلیارد ریالی خیران در پروژه‌های آموزشی بوشهر

بوشهر- مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان بوشهر گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال مشارکت خیران در اجرای پروژه‌های آموزشی استان بوشهر به ۶۰۰ میلیارد ریال برسد.

احمد مرادی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در زمان حاضر ۷۵۰ کلاس درس تخریبی در استان بوشهر نیاز به بازسازی دارد.

وی تصریح کرد: خیران سال گذشته ۵۱۰ میلیارد ریال در پروژه‌های خیر ساز این استان مشارکت کردند که این میزان کمک نسبت به سال ۹۷، ۲۰ درصد افزایش نشان می‌دهد.

وی از مشارکت ۳۹۲ میلیارد ریالی خیران داخل و خارج از کشور برای اجرای پروژه‌های آموزشی استان بوشهر خبر داد و گفت: کمک خیران به پروژه‌های آموزشی استان بوشهر در قالب طرح آجر به آجر بوده است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان بوشهر اظهار کرد: در طرح کمک‌های آجر به آجر به جای نام‌گذاری یک مدرسه به نام یک خیر نام چند خیر روی کلاس‌های یک مدرسه گذاشته می‌شود تا خیرین رغبت بیشتری برای کمک کردن داشته باشند و فشار مالی مانع کمک آنان نشود.

وی از مشارکت هزار و ۶۵۰ نفر به عنوان خیران خرد در طرح آجر به آجر در استان بوشهر خبر داد و گفت: پنج سازمان، شرکت، کارخانه مشارکت‌کننده در راستای مسئولیت‌های اجتماعی در طرح آجر به آجر در استان بوشهر مشارکت دارند.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان بوشهر بیان کرد: برای اجرای پروژه‌های آموزشی استان بوشهر مشارکت و در قالب طرح آجر به آجر ۳۴۲ میلیارد ریال توسط خیران داخل کشور و ۵۰ میلیارد ریال نیز از سوی چهار خیر و نیک‌اندیش از خارج از کشور جمع‌آوری‌شده است.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط