رفتن به بالا
  • سه شنبه - 9 دی 1399 - 22:48
  • کد خبر : ۱۳۰۲
  • چاپ خبر : آغاز ثبت نام تسهیلات ویژه کسب و کارهای آسیب دیده ورزش و جوانان

آغاز ثبت نام تسهیلات ویژه کسب و کارهای آسیب دیده ورزش و جوانان

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر از آغاز ثبت نام تسهیلات ویژه کسب و کارهای آسیب دیده ورزش و جوانان خبر داد .

آغاز ثبت نام تسهیلات ویژه کسب و کارهای آسیب دیده ورزش و جوانان

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر از آغاز ثبت نام تسهیلات ویژه کسب و کارهای آسیب دیده ورزش و جوانان خبر داد .

به گزارش صبح بوشهر، مصدق کشاورزی صبح امروز ضمن اشاره به آثار شیوع بیماری کرونا در حوزه های مختلف اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، آموزشی و همچنین حوزه ورزش و جوانان بیان کرد: به منظور تامین بخشی از خساراتی که به فعالیت ها و واحدهای کسب و کار آسیب دیده از کرونا در حوزه ورزش و جوانان وارد شده، ستاد ملی مقابله با کرونا دستورالعمل جدیدی در خصوص پرداخت تسهیلات به این واحدها در حوزه ورزش و جوانان مقرر کرده است.

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر گفت: این دستورالعمل در جلسه چهل و هفتم ستاد ملی کرونا مصوب شده و بانک ها مکلف به پرداخت تسهیلات شده اند و این دستورالعمل به ۱۷ بانک ابلاغ شده که ویژه کسب و کارهای آسیب دیده و فعالیت های غیردولتی در حوزه ورزش و جوانان می باشد و واحدها و فعالیت های آسیب دیده از کرونا در این حوزه، می توانند تا پایان دی ماه برای دریافت این تسهیلات اقدام کنند.

کشاورزی ادامه داد : میزان این تسهیلات در حوزه های مختلف ورزشی تعیین شده که از حداقل ۴۸میلیون تومان تا ۹۶۰میلیون تومان می باشد که این مبلغ به تناسب افرادی است که در آن کسب و کار فعالیت می کنند و به عنوان مثال پارک های آبی و اماکن ورزشی چند منظوره و ویژه اگر با ظرفیت ۶۰نفر مشغول فعالیت باشند شامل دریافت ۹۶۰میلیون تومان تسهیلات، مجتمع های ورزشی، پیست های ورزش موتورسواری و کارتینگ با ظرفیت ۳۰نفر، شامل دریافت ۴۸۰میلیون تومان است.

کشاورزی تصریح کرد : متقاضیان این تسهیلات باید از طریق سامانه کارا ثبت نام کنند.

وی ضمن اعلام این که کلیه رشته های ورزشی، استخرهای شنا، مراکز مشاوره جوانان، مشمول دریافت این تسهیلات می باشند گفت : میزان این تسهیلات در حوزه های مختلف ورزشی تعیین شده که از حداقل ۴۸میلیون تومان تا ۹۶۰میلیون تومان می باشد که این مبلغ به تناسب افرادی است که در آن کسب و کار فعالیت می کنند .

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر اظهار داشت : نرخ سود این تسهیلات ۱۲درصد بوده و مدت پرداخت اقساط ۲۴ماهه می باشد و مشمول تنفس بازپرداخت اقساط تا اول خردادماه سال ۱۴۰۰ است.

منبع : خبرگزاری ایلنا

اخبار مرتبط