رفتن به بالا
  • سه شنبه - 9 دی 1399 - 09:29
  • کد خبر : ۱۲۴۰
  • چاپ خبر : دریادلان گناوه با ولایت و رهبری تجدید میثاق کردند

دریادلان گناوه با ولایت و رهبری تجدید میثاق کردند

گناوه- در آستانه سالروز حماسه بزرگ نهم دی، اقشار و گروه‌های مختلف مردم در شهرستان گناوه با صدور بیانیه‌ها و تدارک برنامه‌هایی در فضای مجازی و حقیقی با ولی امر مسلمین تجدید میثاق کردند.

به گزارش صبح بوشهر، تاریخ پرافتخار انقلاب شکوهمند اسلامی مملو از برگ‌های زرینی است که تا ابد بر تارک تاریخ این سرزمین کهن خواهد درخشید و نماد سرافرازی و سربلندی ملت غیور و نستوه این دیار است.

انقلاب اسلامی توأم با فراز و نشیب‌های فروان به پیش رفته است و از بدو پیروزی تاکنون خاری در چشم دشمنان و مورد هجمه و توطئه‌های آنها بوده است.

نهم دی ماه ۱۳۸۸ یکی از روزهای پرافتخار و سند سربلندی ملت نستوه و با بصیرت ایران اسلامی است که بار دیگر نقشه‌های شوم دشمنان را که با همدستی خودفروختگان و عوامل داخلی در ضربه زدن به این نظام مقدس و رکن اساسی انقلاب یعنی ولایت فقیه در سر داشتند نقش بر آب کرد.

در سالروز این حماسه بزرگ و فراموش نشدنی، اقشار و گروه‌های مختلف مردم در شهرستان گناوه با صدور بیانیه‌ها و تدارک برنامه‌هایی در فضای مجازی و حقیقی بار دیگر همچون همیشه همبستگی خود را با همه هموطنان در حمایت از ولایت و رهبری اعلام و با ولی امر مسلمین تجدید میثاق کردند و آماده برپایی بزرگداشت این رویداد مهم در آغاز دهه بصیرت در این شهرستان شدند.

امام جمعه گناوه در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با تاکید بر اینکه حماسه نهم دی متعلق به همه ایران اسلامی است و نباید فراموش شود اظهار داشت: ۹ دی نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی است و به حزب و گروه و جناح خاصی اختصاص ندارد.

حجت الاسلام سید عبدالهادی رکنی حسینی افزود: مردم نستوه و با بصیرت ایران اسلامی با حضور پرشور و گسترده مردم در راهپیمایی ۹ دی ۸۸ با حمایت قاطع از ولایت فقیه و آرمان‌های انقلاب، نقشه‌های شوم فتنه گران و دشمنان را خنثی و برملا کردند.

وی گفت: رهبر معظم انقلاب بارها فرمودند واژه بصیرت، قطب نما و ناجی کشور از فضای غبارآلود است که توانسته فتنه‌ها و آشوب‌ها را از میان بردارد.

امام جمعه گناوه بیان کرد: در طول تاریخ انقلاب کسانی که در فضای غبارآلود فتنه‌ها گرفتار و از مسیر اصلی آن و ولایت جدا شدند بخاطر نداشتن بصیرت بوده است.

حجت الاسلام رکنی حسینی اضافه کرد: ۹ دی در حقیقت، انقلاب اسلامی را در برابر فتنه‌ها و توطئه‌های دشمنان بیمه و مقتدرتر کرد.

وی با اشاره به اینکه از ۹ تا ۱۹ دی به عنوان دهه بصیرت نام‌گذاری شده‌است، گفت: در این دهه با شعار دهه بصیرت فاطمی، ولایتمداری و مقاومت علوی در این شهرستان برنامه‌های متنوع و مختلفی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار خواهد شد.

رکنی حسینی ادامه داد: در این دهه سوگواری حضرت فاطمه زهرا (س)، سالروز شهادت سردار محبوب دل‌ها شهید حاج قاسم سلیمانی، اربعین شهادت شهید هسته‌ای محسن فخری زاده، انتقام ایران از آمریکا با پرتاب شلیک موشک به پایگاه عین الاسد که در طول تاریخ سابقه نداشته‌است و سالروز قیام خونین مردم قم به نحو باشکوه گرامی داشته خواهد شد.

بیانیه شورای هیئت‌های مذهبی گناوه

شورای هیئات مذهبی شهرستان گناوه در آستانه یوم الله نهم دی، روز بصیرت و میثاق امت با ولایت بیانیه‌ای صادر کرد. در این بیانیه آمده است: نهم دی سال ۸۸ یکی از زیباترین روزهای تاریخ حیات بشر است، حماسه‌ای که ملت بزرگوار ایران در این روز خود جوش خلق کرد و هرگز از حافظه تاریخ پاک نخواهد شد.

خالق حماسه ماندگار ۹ دی، ملت ایران است که با الهام از هدایت الهی، موفق شد با حضوری به هنگام در صحنه و با شوری متکی بر شعور و بصیرت انقلابی، بزرگترین، پیچیده‌ترین و شکننده‌ترین فتنه تاریخ علیه نظام دینی و ولایی را در هم شکند و فتنه گران و حامیان داخلی و خارجی آنان را، انگشت به دهان کند.

حماسه ۹ دی را باید روز شکوه میثاق مردم با ولایت و تجدید پیوند امت با امام و روز یاس و ناامیدی دشمنان در به ثمر رساندن توطئه علیه سنگر ولایت دانست.

اعضای شورای هیئت‌های مذهبی با دعوت هیئت‌های مذهبی شهرستان ضمن اعلام حضور جهت باشکوه‌تر شدن مراسم سه شنبه ۹ صبح؛ نهم دی ماه ۹۹ در مصلای جمعه گناوه دعوت به عمل می‌آورد.

بیانیه مدرسه علمیه الزهرا گناوه

در بیانیه مدیریت، اساتید، کادر و طلاب مدرسه علمیه الزهرا (سلام الله علیها) گناوه آمده است: نهم دی ماه سال ۱۳۸۸ به عنوان برگ زرینی در تاریخ پر از حماسه کشور ایران، پیام ولایت مداری ملت را به جهانیان فریاد زد و مردم با حضور پرشکوه و یکپارچه در راهپیمایی آن روز عظیم نشان دادند که توطئه‌ها و نقشه‌های استکبار جهانی نخواهند توانست حرکت آنها را در ادامه راه شهدا و امام شهیدان لحظه‌ای کند و یا متوقف کند.

نهم دیماه سال ۱۳۸۸ یوم الله دیگری در تاریخ حماسه‌های ماندگاراست که جهانیان شاهد عمق پیوند ولایت و مردم بصیر و انقلابی ایران برای خاموش کردن فتنه‌های داخلی و توطئه‌های خارجی بودند.

آری ملتی که در ۹ دی حماسه آفرید همان ملتی است که بارها با مهارت شناخت و بصیرت خود بر دهان استکبار و جبهه باطل و یاوه گویان مشت سنگینی را فرود آورد و در برخورد با فریب خوردگان پست فتنه در هتک حرمت عزای حسینی و خیمه سید الشهدا علیه السلام، به رغم خواسته و تصور دشمنان، همانگونه که نتوانستند در قیام عاشورا به مقصد خود برسند بار دیگر خون بر شمشیر پیروز شد و بصیرت ملت انقلابی و شهید پرور ایران اسلامی با درس از عاشورای حسینی بر همه خواسته‌های دشمن مهر باطل زده و ضمن افشای چهره واقعی منافقان، بر این باور است که مشعل حماسه حسینی هرگز خاموش نخواهد شد.

همچنان که رهبر و مقتدایمان فرمودند: «این فتنه، صرفاً منحصر به حضور عده‌ای افراد در خیابان‌ها نبود، بلکه ناشی از یک بیماری بود که با اقدامات سیاسی و امنیتی قابل دفع شدن نبود، و به یک حضور عظیم مردمی نیاز داشت، که چنین هم شد».

اما در آستانه ےشهادت سردار دل‌ها شهید حاج قاسم سلیمانی و یاران باوفایشان، باید دانست که دشمنان نظام و انقلاب لحظه‌ای دست از دشمنی بر نخواهند داشت و باید با نگاه به سرچشمه معارف ولایت و رهبری، راه را همچون گذشته گم نکنیم تا کشتی نجات ملت‌ها را با گذر از طوفان‌ها و موج‌های خطرناک به ناخدای اصلی آن حضرت بقیه الله الاعظم بسپاریم.

مدیریت، اساتید، کادر و طلاب مدرسه علمیه الزهرا (س) در سالروز حماسه ماندگار ۹ دی بار دیگر بیعت خود را با پیر مرادمان تجدید کرده و همگان را به وحدت حول محور ولایت مطلقه فقیه دعوت می‌کنیم.

بیانیه هیئت فاطمیه گناوه

نهم دی را همین جوان‌ها، همین نسل سوم انقلاب به راه انداختند و آن سیلی محکم را بصورت کسانی نواختند که قصدشان این بود مسیر حرکت اسلامی را با ایجاد فتنه منحرف کنند. «مقام معظم رهبری مدظله العالی»

نهم دی نقطه‌ی عطفی در تاریخ پرفراز و نشیب مسیر حرکت انقلاب اسلامی است، از ابتدای شکل گیری نهضت جهانی انقلاب اسلامی تا امروز حوادث بیشماری که منشأ آن استکبار با کینه توزی دیرینه خود به دست برخی عوامل خودفروخته و فریب خورده داخلی هر بار در بزنگاه‌های سیاسی و اجتماعی با هجمه‌های وسیع از هر سو سعی در القای اهداف شوم خود به اذهان ملت قهرمان ایران اسلامی جهت نیل به تعبیر خواب‌های آشفته خویش بوده‌اند.

نقش خواص و افراد و جریان‌های مؤثر در انقلاب اسلامی همواره نقشی ویژه و به جد تأثیر گزار بوده و هست، هنگامی که جهت رسیدن به اهداف شخصی با ادعای غیرواقعی کشور و ملت در معرض آسیب قرار گیرند، این خواص هستند که بیش از عموم در معرض نگاه‌های پرسشگرانه و مطالبه گرانه قرار دارند، حوادث انتخابات ۸۸ آزمون ولایتمداری خواص بود و کسانی که در این آزمون مردود شدند جایگاهی در میان ملت نخواهند داشت.

دشمنان کشور و ملت تا آخرین توان خود دست از کینه توزی و اقدام خصمانه نخواهند کشید، ترور، خرابکاری در صنایع، ایجاد یاس در اذهان توسط جنگ رسانه‌ای و…. بخشی از سناریوی استکبار جهانی است.

در آستانه سالروز میثاق امت با ولایت به روح پاک شهدای والامقام انقلاب اسلامی درود می‌فرستیم و اعلام می‌داریم با تمام توان از عمق جان و دل در این مسیر الهی پیش خواهیم رفت.

بیانیه مواکب شهرستان گناوه

مواکب شهرستان گناوه به مناسبت حماسه انقلابی مردم ایران در ۹ دی‌ماه ۸۸ بیانیه‌ای صادر کرد، متن بیانیه بدین شرح است: حماسه سترگ ۹ دی‌ماه روز بیداری و هوشیاری و وحدت ملت ایران اسلامی بود، ملتی که در ۹ دی حماسه آفرید همان ملتی است که بارها بامهارت شناخت و بصیرت خود بر دهان استکبار و جبهه باطل و یاوه‌گویان مشت سنگینی را فرود آورد و همچنان که رهبر و مقتدایمان فرمودند: این فتنه، صرفاً منحصر به حضور عده‌ای افراد در خیابان‌ها نبود، بلکه ناشی از یک بیماری بود که با اقدامات سیاسی و امنیتی قابل دفع شدن نبود، و به یک حضور عظیم مردمی نیاز داشت، که چنین هم شد.

همان‌گونه که در ابتدای انقلاب، محرم به کمک این مردم آمد و امام خمینی (ره) فرمود خون بر شمشیر پیروز است، در قضایای ۹ دی هم، عاشورا به کمک ملت آمد و حماسه بزرگ و ماندگاری را خلق کرد.

در پایان باید اذعان کرد که حماسه بزرگ ۹ دی‌ماه نقطه هزیمت فتنه ۸۸و صحنه نمایش اقتدار، بصیرت و ولایتمداری ملت ایران دریکی از حساس‌ترین و الهام‌بخش‌ترین مقاطع تاریخی انقلاب و کشور به شمار می‌رود.

مواکب شهرستان گناوه حماسه ماندگار ۹ دی بار دیگر بیعت خود را با مقام معظم رهبری ولایت تجدید کرده و همگان را به وحدت حول محور ولایت مطلقه فقیه دعوت می‌کنیم.

بیانیه کانون و بسیج مداحان گناوه

حماسه عظیم و یوم الله نهم دی ماه یادآور عظمت و فداکاری ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی در حمایت از ولایت و مقتدای خود بود، که باعث شد فتنه‌ها و آشوب‌های دشمنان قسم خورده نظام اسلامی و انقلاب را نقش بر آب کند.

این پیروزی‌های ملت شریف و قدرشناس ایران اسلامی با بصیرت عمیق و ایمان و اعتقاد قلبی، با ایمان به خدای متعال تحت عنایات حضرت بقیه الله الاعظم روحی له الفداه با درایت و رهبری امام المسلمین حضرت آیت الله العظمی الامام خامنه ای (مدظله) ان شاالله تا روز ظهور منجی عالم، ادامه خواهد داشت.

حماسه نهم دی ماه از آن دست اتفاقات مهم دوران معاصر ماست که باعث شد، صلابت ایران اسلامی حفظ و دشمنان اسلام خار و ذلیل و مفتضح شوند و خواص بی بصیرتی که چندین ماه کشور را به لبه پرتگاه برده بودند، رسوا و بی آبرو گردند..

حماسه یوم الله ۹ دی، امسال با شهادت مادر سادات حضرت فاطمه زهرا (س) و اولین سالگرد شهادت سردار رشید سپاه اسلام سپهبد حاج قاسم سلیمانی و هم رزمان فقیدش در جبهه مقاومت تقارن گردیده که خود به خود باعث درس گرفتن از تاریخ و حمایت بیش از پیش از ولایت است.

ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام غمبار فاطمیه به ساحت مقدس حضرت ولی عصر (ارواحناله الفدا) و رهبر عزیزتر از جانمان و ملت شریف ایران و با گرامیداشت یاد و خاطره مالک اشتر ولایت، اعلام می‌داریم که تا آخرین نفس و آخرین قطره خون با تاَسی از فرهنگ غنی عاشورا و دلاوری و فداکاری مولایمان حضرت سیدالشهدا (ع) و الگو قرار دادن علمدار باوفایش در راه تحقق آرمان‌های دین، از ارزشهای انقلاب اسلامی صیانت و گوش به فرمان ولی فقیه زمانمان تا تحقق وعده الهی که برقراری حکومت عدل الهی و استقرار حاکمیت مستضعفین جهان با ظهور منجی عالم بشریت است، همواره در صراط مستقیم ولایت با ثبات قدم طی طریق خواهیم کرد.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط