رفتن به بالا
  • سه شنبه - 9 دی 1399 - 21:28
  • کد خبر : ۱۲۹۶
  • چاپ خبر : فتنه ۸۸ از جنگ هشت ساله خطرناک‌تر بود/ لزوم تقویت بصیرت و هوشیاری

فتنه ۸۸ از جنگ هشت ساله خطرناک‌تر بود/ لزوم تقویت بصیرت و هوشیاری

بوشهر – امام جمعه دیر با تاکید بر لزوم لزوم تقویت بصیرت و هوشیاری گفت: فتنه ۸۸ از جنگ هشت ساله خطرناک‌تر بود.

به گزارش صبح بوشهر، حجت الاسلام سیدعلی حسینی سه‌شنبه‌شب در آئین گرامیداشت حماسه نهم دیماه و دهه بصیرت در دیر اظهار داشت: فضای فتنه یعنی فضای غبار آلود و در این فضا کسی بخواهد رانندگی کند باید از چراغ مه شکن استفاده کند. اگر انسان از چراغ و ابزار بصیرت برخوردار نباشد کلاه سرش می‌رود.

وی با بیان اینکه انقلابی بودن مهم نیست انقلابی ماندن مهم است، افزود: بصیرت و ولایت مداری را در خود تقویت کنید و اگر می‌خواهید فریب فتنه گران نخورید همیشه نگاه کنید مقام معظم رهبری چه می‌فرماید.

امام جمعه بندر دیر با تأکید بر اینکه نباید ایام الله را فراموش کنیم، افزود: روز نهم دیماه ۸۸ یوم الله بود روزی که ایمان و دیانت و عشق مردم به سالار شهیدان ابا عبدالله الحسین (ع)، آنها را به صحنه آورد.

وی ادامه داد: بعد از نزدیک هشت ماه آشوبگری، فتنه گری و سم پاشی چه از سوی رسانه‌های بیگانه و چه در داخل کشور که ذهن مردم را فکر می‌کردند نسبت به نظام بدبین و اعتماد مردم به نظام سست کرده‌اند اما آگاه و بصیرت و ولایتمداری مردم آن صحنه به‌یادماندنی را آفرید.

روزهای سرنوشت ساز را فراموش نمی‌کنیم

حسینی با اشاره به اینکه نباید از کنار این صحنه‌ها بی تفاوت عبور کنیم و آن روزهای سرنوشت ساز را فراموش کنیم، افزود: بعضی میگویند ۱۱ سال از فتنه ۸۸ گذشته دیگر بس کنید؛ حرف ما این است که مگر فتنه گران دست از فتنه گری برداشتند؟ آنها که روی حرفشان هستند و دست نکشیدند، کی آمدند از این ملت و رهبر این ملت عذر خواهی کنند.

وی عنوان کرد: بعضی می‌گویند مگر آنها چه کردند؟ حالا یک اعتراضی کردند؛ نه این نبود که به تعبیر رهبر فرزانه انقلاب گناهی که سران فتنه کردند نابخشودنی بود، فرصت بزرگ حماسه ۴۰ میلیونی مردم را به تهدید علیه نظام تبدیل کردند.

امام جمعه بندر دیر گفت: بعد از گذشته ۳ دهه از پیروزی انقلاب ملت به صحنه آمدند و در انتخاباتی با شور و شوق شرکت کردند. ۴۰ میلیون آدم پای صندوق رأی آمدند که این می‌توانست برای نظام اسلامی پشتوانه‌ای بسیار بزرگ باشد و مسئولین را در رویارویی با بیگانگان و استکبار قوی کند.

فتنه گران فرصت را تبدیل به تهدید کردند

وی بیان کرد: اینها آمدند انتخاباتی را که برای نظام اسلامی فرصت بود به تهدید تبدیل کردند و نظام را به چالش کشیدند و دشمنانی که قبل از انتخابات به مقام معظم رهبری نامه نوشتند که ما حاضریم شرایط شما را بپذیریم و غنی سازی اورانیوم را به رسمیت بشناسیم وقتی که دیدند در داخل کشور فتنه گران برپا کردند آنها هم چنگ و دندان نشان دادند.

وی با بیان اینکه گناه دیگر فتنه گران قانون گریزی بود، افزود: گناه دیگر اینها این بود که آمدند گفتند ما می‌خواهیم به خط امام برگردیم، خط امام در جامعه کم رنگ شده است و ما می‌خواهیم آن را برجسته کنیم که بعد آمدند در مقابل خط واضح امام که پشتیبانی از ولایت بود قرار گرفتند؛ امام نفرموده باید پشتیبان ولایت باشید و باید از مظلوم حمایت کرد ولی اینها شعار نه غزه نه لبنان سر دادند و خروج بر ولایت کردند.

حسینی یادآور شد: اینها چند ماه به پایان ۸۷ بحث تقلب در انتخاباتی که قرار است در خرداد ۸۸ برگزار شود را مطرح کردند که مقام معظم رهبری در اولین روز فروردین به اینها نهیب زد که این حرف‌ها را نزنید و با دشمن هم صدا نشوید؛ نه تنها گوش نکردند بلکه کمیته صیانت از آرا مردم تشکیل دادند و مقابل ولی امر مسلمین ایستادند.

وی تهمت تجاوز به نوامیس مردم و بردن آبروی نظام در جهان را دیگر گناه فتنه گران برشمرد و اضافه کرد: هر کدام از این گناهان اینها باید پاسخگو باشند؛ حرمت‌شکنی‌ها و ساختارشکنی‌های زیادی کردند؛ در روز قدس به جای حمایت از مظلوم شعار نه غزه نه لبنان سر دادند و بر اسلام خط کشیدند و شعار استقلال، آزادی، جمهوری ایرانی سر دادند و مرگ بر اصل ولایت فقیه سر دادند.

حماسه مردم نباید فراموش شود

حسینی گفت: در ۱۶ آذر به تمثال حضرت امام (ره) اهانت کردند و در روز عاشورای حسینی عده‌ای به خیابان آمدند پایکوبی و سوت و کف و به عاشورای حسینی اهانت کردند که آقای موسوی بیانیه داد که مردان خداجوی به صحنه آمدند و مورد هجوم مزدوران رژیم قرار گرفتند؛ ضد انقلاب را زنده کردند، تمام گروهک‌هایی که بعد از انقلاب به حاشیه رفته بودند دوباره جان گرفتند؛ امیدوار کردن دشمن بیرونی به براندازی نظام و سو استفاده از نام امام.

امام جمعه بندر دیر تأکید کرد: همان طوری که ما ظلم و جنایاتی که در عاشورا بر اهل‌بیت روا داشته شد را نباید فراموش کنیم و هر سال عاشورا برگزار کنیم و بگوییم که لشکر عمر سعد چه کردند باید این جنایات را گفت. باید گناهانی را که سران فتنه مرتکب شدند بازگو کرد. اینها نباید فراموش نشود و از آن طرف هم حماسه مردم نباید فراموش شود.

وی با بیان اینکه مسئله دفاع مقدس با فتنه ۸۸ از یک جهت اصلاً قابل مقایسه نیست، بیان کرد: در جریان جنگ تحمیلی همه می‌فهمیدند که دشمن بیرونی حمله کرده است، حتی پیرزن روستایی ما هم احساس وظیفه کرد و گفت من دوتا تخم مرغ بیشتر ندارم همین را هم می‌دهم تا رزمنده ای بخورد جان بگیرد در مقابل دشمن بایستد و مسئله روشن بود اما فتنه ۸۸ به تعبیر رهبر معظم انقلاب هنر هر کسی نبود که فتنه را بشناسد عده‌ای ظاهر را می‌دیدند.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط