رفتن به بالا
  • سه شنبه - 9 دی 1399 - 15:28
  • کد خبر : ۱۲۷۰
  • چاپ خبر : مراسم روز بصیرت و تجید میثاق با ولایت در گناوه برگزار شد

مراسم روز بصیرت و تجید میثاق با ولایت در گناوه برگزار شد

گناوه- همزمان با سالروز حماسه بزرگ نهم دی ماه، روز بصیرت و تجید میثاق با ولایت، آیین گرامیداشت این روز با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولان در مصلی جمعه گناوه برگزار شد.

به گزارش صبح بوشهر، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهر بوشهر عصر سه‌شنبه در مراسم بزرگداشت حماسه بزرگ نهم دی در مصلی جمعه گناوه اظهار داشت: حماسه ۹ دی از روزهای تأثیر گذار انقلاب اسلامی است که به هیچ جناح و قوم خاصی تعلق ندارد بلکه متعلق به آحاد ملت است و باید بخوبی برای نسل جوان تبیین و بازگو شود.

تیمور یزدان شناس با اشاره به اینکه تاریخ معاصر ایران و انقلاب اسلامی مملو از روزهای سرنوشت سازی است افزود: این روزهای سرنوشت ساز به عنوان یوم الله‌های انقلاب به شمار می‌آیند که ۲۲ بهمن ۵۷، روز جهانی قدس، شهادت سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی فرمانده مقاومت و راهپیمایی ۹ دی ۸۸ از مهمترین آنها است.

وی ادامه داد: در روز حماسی ۹ دی سال ۸۸ همه سلایق و گروه‌ها با طرز تفکرهای مختلف به خیابان‌ها آمدند و حول محور قانون گرایی و زیر بیرق امام حسین (ع) وفاداری خود را به آرمان‌های انقلاب و امام (ره) و رهبری اعلام کردند.

یزدان‌شناس اضافه کرد: با وجود سپری شدن گذشت ۱۰ سال از شکست فتنه گران در سال ۸۸ اما دشمن همچنان به دنبال ادامه فتنه‌های خود در کشور ما است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی بوشهر با تاکید بر اینکه فتنه ۸۸ دارای عمق وسیعی است اضافه کرد: اسناد و شواهدی که وجود دارد نشان دهنده آن است که در این فتنه رقابت انتخاباتی مطرح نبوده بلکه یک جنبش سازماندهی شده دقیق علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی طراحی شده بود و این فتنه نمادی از یک همکاری و هماهنگی بین سلطنت طلب‌ها، کمونیست‌ها و منافقان علیه نظام بود که با کمک فریب خوردگان داخلی صورت گرفت.

وی با اشاره به دستاوردها و پیام‌های حماسه ۹ دی در عرصه داخلی و خارجی گفت: رفراندوم ملی در دفاع از نظام و ولایت فقیه، برداشته شدن نقاب از چهره فریب خوردگان داخلی، مستحکم‌تر شدن و تثبیت نظام مقدس جمهوری اسلامی با محوریت و اتکای مردمی و پاسخ قاطع مردم به فتنه ۸۸ با حضور در راهپیمایی حماسی از عمده دستاوردهای داخلی ۹ دی است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی بوشهر اظهار کرد: دستگیری چندین سفیر خارجی از جمله کشور انگلیس و اخراج آنها از کشورمان، آشکارتر شدن دشمنی غربی‌ها با انقلاب اسلامی، ناکام شدن همه کپی برداری‌های انقلاب مخملی از دستاوردهای مهم خارجی حماسه نهم دی ماه است.

حجت الاسلام سید عبدالهادی رکنی حسینی در آئین بزرگداشت حماسه ۹ دی در مصلی جمعه گناوه اظهار داشت: سال ۸۸ سال بسیار سختی بر مردم و انقلاب ما سپری شد و دشمنان به خیال خام خود انقلاب را تمام شده می‌پنداشتند ولی در حماسه ۹ دی با حضور گسترده و موج خروشان مردم ولایت مدار در راهپیمایی و حمایت قاطع از ولایت فقیه و آرمان‌های انقلاب ایران اسلامی نقشه‌های دشمنان خنثی شد.

امام جمعه گناوه افزود: در حماسه نهم دی ۸۸ با حضور گسترده مردم در راهپیمایی و حمایت از ولایت فقیه و آرمان‌های انقلاب و با مدیریت بی بدیل و بی نظیر مقام معظم رهبری، انقلاب اسلامی بار دیگر تولد یافت.

وی گفت: ولایت عمود خیمه انقلاب است و امروز دشمن با امپراتوری رسانه‌ای خود هجمه‌هایی را بر علیه این عمود خیمه آغاز کرده است ولی هیچگاه به اهداف خود نخواهد رسید.

امام جمعه گناوه افزود: به تعبیر فرمایش رهبر معظم انقلاب آنچه باعث نجات در گردبادها و فضاهای غبارآلود می‌شود ولایتمداری و بصیرت است و مردم با بصیرت ایران در ۹ دی نشان دادند که هیچگاه از مسیر اصلی انقلاب که همان حمایت و تداوم راه شهدا و ولایت است، دست بر نخواهند داشت.

حجت الاسلام رکنی حسینی بیان کرد: امروز وظیفه همه ما حمایت و دفاع از ولایت است و روز ۹ دی روز تجدید میثاق با ولایت و رهبری و نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی است.

وی با اشاره به قرار گرفتن در آستانه نخستین سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: باید ولایتمداری را از سردار دل‌ها بیاموزیم که به هیچ جناحی وابسته نبود و آنچه برایشان مهم بود فرمان ولی امر و رهبری بود.

اخبار مرتبط