رفتن به بالا
  • سه شنبه - 9 دی 1399 - 10:55
  • کد خبر : ۱۲۵۲
  • چاپ خبر : ۳۷ پروژه بزرگ و تاثیرگذار تا پایان دولت تکمیل خواهد شد

۳۷ پروژه بزرگ و تاثیرگذار تا پایان دولت تکمیل خواهد شد

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) گفت: ۳۷ پروژه بزرگ و تاثیرگذار تا پایان دولت دوازدهم توسط این قرارگاه تکمیل و تحویل خواهد شد.

۳۷ پروژه بزرگ و تاثیرگذار تا پایان دولت تکمیل خواهد شد

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) گفت: ۳۷ پروژه بزرگ و تاثیرگذار تا پایان دولت دوازدهم توسط این قرارگاه تکمیل و تحویل خواهد شد.

به گزارش ایلنا، سردار سعید محمد روز سه‎شنبه در حاشیه آیین آب‌اندازی کشتی ۱۱۳ تنی افراکس در بوشهر در جمع خبرنگاران افزود: این پروژه ها در بخش‎های مختلف نفت، گاز، پتروشیمی، صنایع، معادن، راه و شهرسازی و مترو است.

وی با بیان اینکه از ابتدای امسال به طور تقریبی قرارگاه خاتم الانبیا هر هفته یک پروژه بزرگ و اثرگذار ملی را به اتمام رسانده و تحویل داده‌است ادامه داد: در کنار پروژه‎های عمرانی برای رسیدن به توسعه پایدار خدمت رسانی به مردم و محرومان نیز در دستور کار قرار گرفته که همکاران به طور جد در این حوزه فعال می‎شوند.

وی اظهارداشت: شرکت صنایع دریایی ایران (صدرا) با مدیریت جدید و تحویل گرفتن پروژه‌‌های شاخص روز به روز شکوفاتر می‌‎شود زیرا بتازگی پروژه سکوهای رشادت و تعمیرات و نگهداری لوله در منطقه پارس جنوبی برای انجام به عهده این شرکت گذاشته شده‌است.

وی بیان کرد: همچنین تعمیر و نگهداری ۱۸ سکو و ساخت شناورهای جدید تبدیل به توافق‎نامه و قرارداد شده‌است که با این پروژه‎ها مجموعه شرکت صدرا پیشرفته‎تر و بالنده‌تر خواهد شد.

محمد بیان کرد: صنعت دریایی یکی از شاخصه‌‌های پیشرفت هر کشوری است و وقتی مهندسان کشوری توان داشته باشند تا دریا را به تسخیر خود درآورند این نشان دهنده تکنولوژی، توان و دانش آن کشور است.

وی گفت: امروز قرارگاه سازندگی خاتم توسط شرکت صدرا در همه بخش‌ها اعم از ساخت سازه‎های غول پیکر دریایی مانند سکوها و شناورها  تکنولوژی لازم را بدست آورده‌است.

محمد اظهار داشت: در اوج تحریم‌‌ها نفتکش غول پیکر ۱۱۳ هزارتنی افراماکس را ظرف ۲ سال طراحی و تکمیل کرد که توانایی حمل ۷۵۰ هزار بشکه نفت دارد که به صورت تمام ایرانی ساخته شده‌است.

وی عنوان کرد: با همه مشکلاتی که به کشور تحمیل شده هیچ موضوعی غیرقابل دسترسی نیست و هیچ بن بستی وجود نخواهد داشت.

محمد افزود: قرارگاه خاتم حتی برای ساخت رزم ناو، ناوهای جنگی، نفتکش‎ها، کشتی‌‌های صیادی و حمل بار فله آمادگی کامل دارد.

منبع : خبرگزاری ایلنا

اخبار مرتبط