رفتن به بالا
  • چهارشنبه - 10 دی 1399 - 21:28
  • کد خبر : ۱۳۷۱
  • چاپ خبر : امیدواریم جودو ایران با رأی عادلانه به عرصه بین‌الملل بازگردد

امیدواریم جودو ایران با رأی عادلانه به عرصه بین‌الملل بازگردد

بوشهر- رئیس فدراسیون جودو گفت: امیدواریم جودو ایران با رأی عادلانه به عرصه بین‌الملل بازگردد.

به گزارش صبح بوشهر، آرش میر اسماعیلی ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران در بوشهر اظهار داشت: تیم حقوقی فدراسیون جودو دفاع خوبی در دادگاه بین‌المللی حکمیت ورزش مبنی بر حقانیت ایران ارائه کرد.

وی بابیان اینکه تصمیم‌گیری برای هیئت داوری سخت شده است و امیدواریم این روند به نفع جودو ایران تمام شود بیان کرد: با توجه به دفاع خوب صورت گرفته، امیدواریم این روند به نفع ایران پایان یابد و جودو کشور با رأیی عادلانه به عرصه بین‌الملل بازگردد.

میر اسماعیلی از اعلام رأی نهایی در ۱۰ بهمن‌ماه خبر داد و گفت: در صورتی که این رأی به ضرر ایران باشد با ارتباط خوبی که با فدراسیون جهانی جودو داریم، مذاکره می‌شود تا به تعامل‌های جدی دست یابیم.

رئیس فدراسیون جودو در ارتباط با کسب سهمیه المپیک اظهار داشت: در صورتی که با رأی مثبت دادگاه به نفع ایران، از تعلیق خارج شویم، همچنان امید به کسب سهمیه وجود دارد و «بریمانلو» نزدیک‌ترین فرد به کسب این سهمیه در جودو آقایان است.

به گزارش صبح بوشهر، تعلیق فدراسیون جودو ایران بر اثر مسائلی که در جریان مسابقات جهانی ۲۰۱۹ توکیو رخ داد، صورت گرفت و به دنبال تعلیق تمام فعالیت‌های فدراسیون جودو ایران از ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ از سوی فدراسیون جهانی، ایران شکایت خود را به دادگاه حکمیت ارائه کرد و جلسه این دادگاه در ۲۶ شهریورماه امسال در شهر لوزان سوئیس برگزار شد و نتیجه نهایی آن ۱۰ بهمن اعلام می‌شود.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط