رفتن به بالا
  • چهارشنبه - 10 دی 1399 - 21:28
  • کد خبر : ۱۳۶۵
  • چاپ خبر : وضعیت کرونایی بوشهر موجب نادیده گرفتن پروتکل‌های بهداشتی نشود

وضعیت کرونایی بوشهر موجب نادیده گرفتن پروتکل‌های بهداشتی نشود

بوشهر- استاندار بوشهر گفت: هرچند در زمان حاضر رنگ تمام شهرستان‌های استان بوشهر از نظر وضعیت کرونا زرد است، اما این رنگ‌بندی نباید موجب غفلت و نادیده گرفتن پروتکل‌های بهداشتی شود.

به گزارش صبح بوشهر، عبدالکریم گراوند بعدازظهر چهارشنبه در نشست ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر اظهار داشت: هرگونه ساده و عادی انگاری باعث تغییر رنگ استان و قرار گرفتن در شرایط قرمز می‌شود.

وی تصریح کرد: کاهش قابل‌توجه بروز، بستری و مرگ ناشی از کرونا در استان بوشهر مهم‌ترین دستاوردی است که درنتیجه همکاری مطلوب و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی مردم، اصناف و همه گروه‌ها در استان به‌دست‌آمده است و باید به خوبی حفظ شود تا در شرایط سخت و بحرانی در روزهای پیش رو قرار نگیریم.

برپایی مراسم و نمایشگاه ممنوع است

گراوند بابیان اینکه برپایی هرگونه مراسم و نمایشگاه در استان بوشهر ممنوع است گفت: التزام به قوانین و دستورالعمل‌های بهداشتی ضروری است و باید ضمن پرهیز از دورهمی‌ها و تجمعات از برپایی هرگونه نمایشگاه جلوگیری شود و اجازه برپایی هیچ نمایشگاهی در استان بوشهر از جمله نمایشگاه مبلمان داده نمی‌شود.

وی بابیان اینکه محدودیت‌های شبانه از ساعت ۲۱ تا چهار بامداد نیز همچنین ادامه دارد اضافه کرد: طرح شهید سلیمانی در کنترل بیماری کرونا اثربخش بوده است.

نقش طرح شهید سلیمانی در کنترل کرونا

گراوند افزود: در طرح شهید سلیمانی از ظرفیت بسیج، هلال‌احمر، دانشگاه علوم پزشکی و جامعه پزشکی استفاده‌شده که نقش مهمی در کنترل بیماری کرونا در استان بوشهر داشته است.

گراوند محافظت از شرایط فعلی برای جلوگیری از انتشار کرونا را یک ضرورت دانست و گفت: با توجه برگزاری آزمون استخدامی در هفته جاری باید نظارت‌ها و بازرسی‌ها در این عرصه تشدید شود.

برگزاری مجازی مراسم شهید سلیمانی

وی با اشاره به برگزاری مجازی مراسم سالگرد شهید قاسم سلیمانی در استان بوشهر تأکید کرد: برپایی مراسم سالگرد شهید قاسم سلیمانی در فضای مجازی برگزار و در این راستا باید از ظرفیت صداوسیما استفاده شود.

گراوند با قدردانی از تلاش دانشمندان ایرانی و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) تأکید کرد: تزریق واکسن ایرانی در این شرایط سخت تحریم افتخاری برای کشور و دلیلی بر توانمندی جوانان ایرانی است و امید می‌رود گام بعدی برداشته و نیاز کشور در واکسن کرونا تأمین شود.

وی تصریح کرد: در شرایطی که استکبار جهانی کشور را با تحریم‌های ظالمانه در تنگنا قرار داده اما ایران اسلامی با استفاده از ظرفیت نیروی انسانی و دانشمندان داخلی در کنار سایر کشورهای برخوردار از جمله آمریکا، روسیه، چین و اروپا موفق به آزمایش واکسن می‌شود و دنیا را شگفت‌زده می‌کند.

استاندار بوشهر خاطرنشان کرد: این موفقیت جوانان ایران اسلامی در این شرایط حساس و سخت تحریم موجب افتخار، غرور و عزت برای ایرانیان شده است.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط