رفتن به بالا
  • چهارشنبه - 10 دی 1399 - 21:28
  • کد خبر : ۱۳۸۰
  • چاپ خبر : ۲۰۰ هزار مورد اشتغال برای مددجویان کمیته امداد ایجاد می‌شود

۲۰۰ هزار مورد اشتغال برای مددجویان کمیته امداد ایجاد می‌شود

بوشهر – رئیس کمیته امداد گفت: برنامه امسال ما در حوزه توانمندسازی، ایجاد اشتغال برای ۲۰۰ هزار نفر از مددجویان و نیازمندان است که تاکنون ۱۵۰ هزار مورد اشتغال محقق شده است.

به گزارش صبح بوشهر، سید مرتضی بختیاری ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران در شهرستان جم اظهار داشت: در راستای برنامه‌های سفرهای استانی به بوشهر سفر کردیم؛ استانی که در حوزه اقتصادی کشور تأثیر بسیار زیادی دارد.

وی اضافه کرد: در شهرستان عسلویه بازدیدی از خانه‌های مددجویان داشتیم و در دیدار با این قشر به بررسی نیازها و مشکلات آنها پرداختیم.

رئیس کمیته امداد بیان کرد: امروز نیز تعدادی از واحدهای مسکونی تحویل مددجویان شد و مراسم کلنگ‌زنی احداث ۲۳۰ واحد مسکن مددجویی برای چهار شهرستان جنوبی استان بوشهر انجام شد.

وی افزود: یکی از رویکردهای اصلی ما در کمیته امداد توانمندسازی است. از حوزه حمایتی عبور کرده‌ایم و وارد حوزه توانمندسازی شده‌ایم و این به این معنی نیست که حمایت نداشته باشیم و همچنان حمایت خواهیم داشت.

بختیاری با اشاره به اینکه در حوزه توانمندسازی کارهای بزرگی در حوزه اشتغال صورت گرفته تاکید کرد: امسال برنامه داریم ۲۰۰ هزار اشتغال ایجاد کنیم که تاکنون ۱۵۰ هزار اشتغال انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه در استان بوشهر طی سال جاری چهار هزار و ۵۰۰ اشتغال ایجاد شده است، افزود: تا پایان سال جاری در استان بوشهر به شش هزار اشتغال با ۱۷۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه خواهیم رسید.

رئیس کمیته امداد افزود: دولت شش هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال در بودجه ۱۴۰۰ مصوب کرده است که درخواست کرده‌ایم این تسهیلات افزایش پیدا کند.

وی بیان کرد: در حوزه مسکن نیز برنامه‌های جدی داریم و در لایحه بودجه ۱۴۰۰ دولت پنج هزار میلیارد تومان برای ساخت ۵۰ هزار واحد مسکونی برای نیازمندان آمده است.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط