رفتن به بالا
  • پنجشنبه - 11 دی 1399 - 09:30
  • کد خبر : ۱۳۹۸
  • چاپ خبر : افزایش ۲۵ درصدی مستمری برای مددجویان کافی نیست

افزایش ۲۵ درصدی مستمری برای مددجویان کافی نیست

بوشهر – رئیس کمیته امداد امام خمینی گفت: افزایش ۲۵ درصدی مستمری مددجویان کمیته امداد و بهزیستی در لایحه بودجه سال آینده پاسخگوی معیشت خانواده‌های تحت حمایت نیست.

به گزارش صبح بوشهر، سید مرتضی بختیاری صبح پنجشنبه در دیدار با امام جمعه بوشهر اظهار داشت: یکی از مهمترین برنامه‌های کمیته امداد در توانمندسازی مددجویان، تأمین مسکن مورد نیاز آنها است.

وی  با اشاره به ساخت ۳۱ هزار واحد مسکونی با کمک بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و دولت، افزود: با اجرای این برنامه‌ها، انتظار می‌رود مشکل مسکن ایتام در سطح شهرهای کوچک و روستاها رفع شود.

بختیاری با بیان اینکه ۱۵۰۰ واحد مسکونی طی یک سال آینده برای مددجویان کمیته امداد استان بوشهر احداث می‌شود، اضافه کرد: همچنین در حوزه اشتغال امسال بیش از شش هزار شغل در استان بوشهر ایجاد می‌شود.

وی با اشاره به فعالیت‌های کمیته امداد در حوزه توانمندسازی گفت: یکی از مهمترین محورهای توانمندسازی، ایجاد اشتغال است که در همین راستا تا پایان امسال بیش از ۲۰۰ هزار شغل در کشور برای مددجویان راه‌اندازی خواهد شد.

وی با بیان اینکه سال آینده شش هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال‌زایی برای کمیته امداد پیش‌بینی شده است، تاکید کرد: در کنار ایجاد طرح‌های اشتغال، با احیای اشتغال خانگی، موج جدیدی از خوداشتغالی خانواده‌های تحت پوشش به ویژه زنان سرپرست خانوار را به وجود خواهیم آورد.

رئیس کمیته امداد با اشاره پیشنهاد دولت مبنی بر افزایش ۲۵ درصدی مستمری مددجویان در سال آینده خاطرنشان کرد: این میزان افزایش، برای معیشت مددجویان کافی نیست و کمیسیون تلفیق مجلس وعده داده است از محل دیگر منابع، به خانواده‌های تحت حمایت کمک کند. بختیاری همچنین تأمین مسکن را از دیگر ابعاد توانمندسازی مددجویان دانست و گفت:

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط