رفتن به بالا
  • پنجشنبه - 11 دی 1399 - 09:29
  • کد خبر : ۱۳۹۵
  • چاپ خبر : عملیات اجرایی ساخت هزار واحد مسکونی در استان بوشهر آغاز شد

عملیات اجرایی ساخت هزار واحد مسکونی در استان بوشهر آغاز شد

بوشهر – در آئینی با حضور رئیس کمیته امداد کشور، عملیات اجرایی ساخت هزار واحد مسکونی در استان بوشهر آغاز شد.

به گزارش صبح بوشهر، سید مرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد پیش از ظهر پنجشنبه در این آئین اظهار داشت: توجه ویژه به خانواده‌های محروم از سیاست‌های قطعی کمیته امداد است.

وی افزود: در سال گذشته استکبار به نام محرومین می‌خواست در کشور فتنه‌ای ایجاد کند، که حتی یک مددجوی تحت پوشش کمیته امداد بین اغتشاش گران دستگیر شده وجود نداشت.

رئیس کمیته امداد تصریح کرد: این موضوع نشان می‌دهد که همین طبقه محروم، از مدافعان جدی انقلاب هستند و با وجود مشکلات و گرفتاری‌ها، در پازل توطئه‌های دشمنان نظام حضور ندارند.

بختیاری با اشاره به سرفصل‌های کاری و خدمتی کمیته امداد به جامعه هدف، عنوان کرد: مسکن به عنوان یکی از مهمترین و گران‌ترین بسته‌های حمایتی است که اولویت را به خانواده‌های ایتام، خانواده‌های مستقر در روستاها و خانواده‌های سه نفر به بالا اختصاص داده‌ایم.

وی ادامه داد: مجلس یازدهم مجلس محرومین است که برای ۵۰ هزار خانواده، پنج هزار میلیارد تومان اعتبار در قالب لایحه بودجه سال آینده برای ساخت مسکن پیش بینی شده است.

رئیس کمیته امداد با اعلام اینکه کمیته امداد عزم خود را جزم کرده تا مشکلات خانواده‌های تحت پوشش را به حداقل برساند، گفت: بررسی‌های ما نشان می‌دهد که ۳۴ هزار واحد مسکونی در کشور فاقد حمام، ۳۸ هزار و ۵۰۰ خانوار فاقد سرویس بهداشتی و ۴۹ هزار خانواده فاقد لوله کشی گاز هستند که سعی می‌کنیم با ایجاد تفاهم نامه با استانداری‌ها، صنایع و سایر خیرین حقیقی و حقوقی مشکل این خانواده‌ها را رفع کنیم.

بختیاری با تقدیر از مردم خیر و نیکوکار استان بوشهر، بیان کرد: در سال ۹۸، کل کمک‌های مردمی در این استان ۱۰۴ میلیارد تومان در استان بوشهر بوده که تا پایان آذرماه به ۱۷ میلیارد تومان رسیده و انتظار می‌رود تا پایان امسال به ۱۴۰ میلیارد تومان برسد.

وی اظهار داشت: امروز شاهد رونمایی از پنج هزار فرصت شغلی، آغاز عملیات اجرایی یک هزار واحد مسکونی مددجویی، آغاز عملیات لوله کشی ۵ هزار و ۵۰۰ واحد مسکن مددجویی، توزیع چهار هزار و ۵۰۰ دستگاه تبلت و یک هزار و ۳۰۰ دستگاه آب‌گرم‌کن، توزیع ۵۰۰ فقره جهیزیه در قالب کاروان خدمت فاطمی و به مناسبت دهه فاطمیه در استان بوشهر بودیم که نشان دهنده تلاش خیرین حقیقی و حقوقی برای کاهش فقر در استان بوشهر است.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط