رفتن به بالا
  • پنجشنبه - 11 دی 1399 - 21:27
  • کد خبر : ۱۴۲۸
  • چاپ خبر : ۷۵۰ هزار خانوار از پوشش حمایتی کمیته امداد خارج شدند

۷۵۰ هزار خانوار از پوشش حمایتی کمیته امداد خارج شدند

بوشهر – رئیس کمیته امداد گفت: از سال ۷۳ تا ۹۷، بیش از ۷۵۰ هزار خانوار با دریافت تسهیلات اشتغال‌زایی و توانمندسازی از پوشش حمایتی کمیته امداد خارج شده‌اند.

به گزارش صبح بوشهر، سید مرتضی بختیاری عصر پنجشنبه در نشست شورای اشتغال استان بوشهر اظهار داشت: کمیته امداد امام خمینی سهم بسیار بالایی در ایجاد اشتغال در سطح کشور دارد.

وی اضافه کرد: در حالی که در قالب برنامه ششم توسعه کشور سالانه باید ۷۰ هزار شغل ایجاد کنیم اما اکنون که در سال چهارم برنامه قرار داریم تاکنون ۴۱۵ هزار شغل ایجاد کرده‌ایم.

رئیس کمیته امداد با اعلام اینکه نظارت‌های کمیته امداد بر طرح‌های اشتغال زایی قوی و مستمر است، اظهار داشت: این نظارت‌ها به شکل سیستمی و میدانی انجام می‌شود و تسهیلاتی برای اشتغال تخصیص می‌یابد که کمترین حد انحراف و زیان در آن دیده می‌شود.

وی ادامه داد: از سال ۷۳ تا ۹۷، بیش از ۷۵۰ هزار خانواده پس از دریافت تسهیلات اشتغال زایی ایجاد شده، توانمند و از زیر پوشش خارج شده‌اند که اگر این اتفاق نمی‌افتاد بایست ۳ هزار میلیارد تومان اضافه مستمری پرداخت می‌شد.

بختیاری افزود: در راستای اجرایی شدن منویات رهبری پیرامون توانمندسازی و ایجاد درآمد مستمر با حفظ تکریم خانواده‌های تحت پوشش نهاد مقدس کمیته امداد، موضوع ایجاد اشتغال به و احداث مسکن به عنوان اولویت‌ها در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: به جز سالمندان و بیماران صعب العلاج که حمایت‌های ما دائمی است اما برای سایر اقشار تلاش می‌کنیم که طی یک دوره آنها را توانمندسازی و از چرخه حمایت خارج کنم.

رئیس کمیته امداد تصریح کرد: برای اینکه بتوانیم موضوع اشتغال را با توجه به ظرفیت‌های هر منطقه در استان بوشهر، مدیریت کنیم با کمک دانشگاه‌های مطرح کشور، آمایش سرزمینی اشتغال را طراحی کرده‌ایم به گونه‌ای که دقیقاً در این اطلس می‌دانیم که در هر نقطه کشور چه ظرفیت‌هایی برای اشتغال و توانمندسازی وجود دارد.

بختیاری عنوان کرد: با استفاده از راهبران شغلی، زمینه اشتغال خانواده‌های تحت پوشش را فراهم کرده‌ایم به گونه‌ای که سهم اشتغال کشور از مسیر راهبران شغلی، ۵۰ درصد است.
 

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط