رفتن به بالا
  • شنبه - 13 دی 1399 - 09:28
  • کد خبر : ۱۵۰۳
  • چاپ خبر : مردم نتیجه مقاومت ویژه خود در جنگ اقتصادی را خواهند دید

مردم نتیجه مقاومت ویژه خود در جنگ اقتصادی را خواهند دید

بوشهر – رئیس گروه مدیریت و فرماندهی مرکز راهبردی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: مردم ما در جنگ اقتصادی مقاومت ویژه‌ای از خود نشان داده‌اند و نتیجه آن را خواهند دید.

به گزارش صبح بوشهر، سردار سرتیپ پاسدار احمد محمدی‌زاده پیش از ظهر شنبه در مراسم اولین سالگرد سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در جزیره خارگ اظهار داشت: شهید سلیمانی مزد ۴۰ سال مجاهدت خود را گرفت، شهید حاج قاسم سلیمانی ۳۲ سال در دفاع مقدس حضور داشت و در جبهه‌ای دیگر شهید شد.

وی افزود: افکار گروه‌های تکفیری برگرفته از افکار وهابیون بود و زیر نظر دستگاه‌های اطلاعاتی غرب مدیریت می‌شد. جریان وهابیت در عربستان سعودی میدان پیدا کرد، ولی روحانیت شیعه اجازه میدانداری را نداد.

رئیس گروه مدیریت و فرماندهی مرکز راهبردی سپاه پاسداران تصریح کرد: اساسنامه ۲۰ صفحه‌ای داعش که به دست نیروهای انقلابی افتاد یک جمله در مورد آمریکا و رژیم صهیونیستی نوشته نشده بود و نفرت پراکنی بر علیه ایران را رواج داده بودند. نقش کشورهای همسایه در شکل گیری داعش مؤثر بود.

وی خاطر نشان کرد: این جریان تکفیری با در اختیار گرفتن پادگان‌های نظامی منطقه تجهیزات این پادگان‌ها در اختیار خود قرار می‌گرفت. داعش با امکاناتی که در اختیار داشت و رژیم‌های عربی این جریان تکفیری را تا دندان مسلح کرد.

محمدی‌زاده گفت: نقش شهید سردار سلیمانی در مبارزه با داعش مثال زدنی است، احیای دفاع وطنی و حشد الشعبی از نقش‌های مؤثر و راهبردی سردار سلیمانی در سوریه و عراق بود که صحنه مبارزه تغییر داد.

رئیس گروه مدیریت و فرماندهی مرکز راهبردی سپاه پاسداران افزود: با در اتاق و پشت میز نشستن مشکلی کشف نمی‌شود که بخواهد حل شود، سردار شهیدسلیمانی نزدیک به صحنه و به دقت موارد را پیگیری می‌کرد.

وی افزود: مردم ما در جنگ اقتصادی مقاومت ویژه‌ای از خود نشان داده‌اند و مطمئناً این صبر و استواری نتیجه بخش خواهد و ثمره آن را در سال آینده و دولت جدید خواهند دید.

حجت‌الاسلام موسی کمالی امام جمعه خارگ اظهار داشت: رحلت عالم مجاهد و علامه انقلابی آیت الله مصباح را خدمت اهالی شریف جزیره خارگ تسلیت عرض می‌کنم، این عالم مجاهد و وارسته پای انقلاب ایستادند.

وی افزود: مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی در چند دقیقه و چند ساعت نیست، در مبحث حاج قاسم سلیمانی مکتب توحید می‌درخشید، یکی از نکاتی باید کار شود، که حاج قاسم با توحید از خداوند بزرگ کمک می‌گرفت، توحید امروز ما ولایت مداری است.

امام جمعه خارگ تصریح کرد: تاریخ این جزیره سرتاسر ایثار و یادآور مقاومت و ایستادگی بوده جزیره خارگ در انقلاب نقش مؤثری داشته و در ۸ سال دفاع مقدس به تعداد روزهای جنگ بمباران شده است.

کمالی گفت: خارگ مشهد شهیدان است، به اتفاق آرا در شورای فرهنگی جزیره خارگ ۱۵ دی به عنوان روز خارگ مصوب شد.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط