رفتن به بالا
  • شنبه - 13 دی 1399 - 15:29
  • کد خبر : ۱۵۲۰
  • چاپ خبر : مسئولان در سطح کلان کشور به حل مشکلات ساحل نشینان کمک کنند

مسئولان در سطح کلان کشور به حل مشکلات ساحل نشینان کمک کنند

گناوه-امام جمعه گناوه گفت: با توجه به اینکه کسب و کار و معیشت مردم ساحل نشین به ویژه مردم این شهرستان از طریق دریا و دریانوردی است مسئولان در سطح کلان کشور به حل مشکلات آنها کمک کنند.

به گزارش صبح بوشهر، حجت الاسلام سید عبدالهادی رکنی حسینی بعد از ظهر شنبه در دیدار با ناظر گمرکات استان بوشهر اظهار داشت: امروز دشمنان با توطئه‌ها و دسیسه‌های گوناگون در صدد ناامیدی و مأیوس کردن مردم از نظام اسلامی و ولایت هستند و لذا مدیریت کارآمد مدیران در خنثی سازی نقشه‌های آنها در شرایط کنونی تأثیر بسزایی دارد.

امام جمعه گناوه با اشاره به مشکلات ساحل نشینان این شهرستان افزود: با توجه به اینکه کسب و کار و ممر درآمد و معیشت مردم ساحل نشین به ویژه مردم این استان و شهرستان از طریق دریا و دریانوردی است و شغل دیگری در این شهرستان برای مردم نیست انتظار می‌رود که مسئولان در سطح کلان کشور به حل مشکلات در این زمینه کمک کنند.

وی گفت: هیچکس با پدیده شوم قاچاق کالا موافق نیست ولی موضوع مبارزه با قاچاق نباید در معیشت و تجارت دریایی مردم این شهرستان تأثیر سو داشته باشد.

وی ادامه داد: با پیگیری‌های صورت گرفته و با تصمیم مسئولان در حال حاضر با دو سفر شناورها در سال موافقت شده ولی با توجه به فشارهای اقتصادی و معیشتی مردم، انتظار می‌رود مجوز افزایش تعداد سفرها تحقق یابد.

وی یادآور شد: با توجه به تحریم‌های ظالمانه دشمنان علیه نظام مقدس اسلامی کمک به رونق تجارت دریایی در مقابله با این تحریم‌ها ی دشمنان به کشور کمک زیادی خواهد کرد.

حجت الاسلام رکنی حسینی بیان کرد: همه متولیان و مسئولان مربوطه باید به رفع مشکلات ساحل نشینان و تقویت معیشت و اشتغال مرزنشینان کمک کنند.

امام جمعه گناوه از تلاش‌ها و زحمات چندین ساله مدیرکل پیشین گمرک شهرستان گناوه تقدیر و برای مدیر کل جدید آرزوی توفیق در انجام وظایف محوله کرد.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط