رفتن به بالا
  • یکشنبه - 14 دی 1399 - 09:28
  • کد خبر : ۱۵۴۹
  • چاپ خبر : توانمندسازی ۲۰۰۰ مددجوی کمیته امداد استان بوشهر

توانمندسازی ۲۰۰۰ مددجوی کمیته امداد استان بوشهر

بوشهر- مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر از توانمندسازی بیش از ۲۰۰۰ مددجوی کمیته امداد این استان با آموزش‌های مهارتی از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد.

به گزارش صبح بوشهر، عبدالمجید دراهکی صبح یکشنبه در نشست توسعه و اشتغال مددجویان کمیته امداد استان اظهار داشت: آموزش‌های مهارتی باهدف ترویج فرهنگ کار و تلاش در بین مددجویان ارائه می‌شود.

وی تصریح کرد: در راستای اجرای تفاهم‌نامه همکاری با کمیته امداد از ابتدای سال جاری تاکنون ۲ هزار و ۳۸۳ مددجوی کمیته امداد با آموزش‌های مهارتی توانمند شده‌اند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر افزود: تاکنون ۲۱۴ دره مهارتی در ۸۳ حرفه مختلف برای مددجویان کمیته امداد برگزار شده است.

وی تصریح کرد: در سال گذشته ۳ هزار و ۵۰۰ مددجوی کمیته امداد با شرکت در ۱۷۵ دوره مهارتی توانمند شده و ۲ هزار و ۱۰۰ نفر آنها موفق به دریافت گواهینامه بین‌المللی شده و مابقی نیز گواهی شرکت در دوره گرفته‌اند.

۸۰ درصد آموزش‌های مددجویان کمیته امداد به اشتغال منجر شد

دراهکی با بیان اینکه بیش از ۸۰ درصد آموزش‌های مددجویان کمیته امداد به اشتغال منجر شده است، اضافه کرد: تا پایان سال جاری بیش از ۲۴۰ دوره مهارتی در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای استان برای مددجویان کمیته امداد برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه توانمندسازی و اشتغال‌زایی مددجویان نهادهای حمایتی در برنامه‌های محوری این مجموعه قرار دارد، گفت: دوره‌های مهارت‌آموزی بر اساس ظرفیت‌ها و نیازهای هر منطقه و با توجه به توانایی‌ها و استعدادهای مددجویان تعریف‌شده است.

دراهکی تأکید کرد: آموزش فنی و حرفه‌ای گامی مهم برای اشتغال و خودکفایی مددجویان است و می‌بایست آموزش‌های مهارتی در سبد توانمندسازی مدد جویان کمیته امداد امام خمینی (ره) قرار گیرد تا باعث استقلال اقتصادی آن‌ها شود.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط