رفتن به بالا
  • یکشنبه - 14 دی 1399 - 21:28
  • کد خبر : ۱۶۰۰
  • چاپ خبر : روند کرونا در استان بوشهر با همکاری مردم کاهشی است

روند کرونا در استان بوشهر با همکاری مردم کاهشی است

بوشهر – استاندار بوشهر گفت: روند کرونا در استان بوشهر با همکاری مردم کاهشی است و انتظار می‌رود تلاش شود که این روند ادامه یابد.

به گزارش صبح بوشهر، عبدالکریم گراوند عصر یکشنبه در نشست با مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر اظهار داشت: تلاش‌های خوبی برای بهبود فعالیت‌های ثبت احوال در استان بوشهر صورت گرفته است.

وی با اشاره به اتصال و تجهیز ثبت احوال استان بوشهر به فیبرنوری خاطرنشان کرد: تأثیر ثبت احوال در دنیای الکترونیک افزایش یافته است و در آینده شاهد ارتقای جایگاه ثبت احوال در توسعه و آرامش جامعه خواهیم بود.

استاندار بوشهر با اشاره به اینکه تدوین و طراحی برنامه‌ها بدون داشتن آمار مناسب امکانپذیر نیست، تصریح کرد: داده‌های آماری برای برنامه‌ریزی و جایگاه نظام ثبت احوال علمی و عالمانه غیرقابل چشم‌پوشی است.

وی با قدردانی از همکاری مردم در رعایت پروتکل بهداشتی در برابر کرونا اظهار داشت: کاهش رفت و آمدها، پرهیز از دورهمی‌ها و رعایت پروتکل بهداشتی سبب کاهشی شدن ابتلاء به کرونا شده که باید این روند تداوم داشته باشد چراکه ابتلاء به بیماری و شیوع کرونا شکننده است.

گراوند، ثبت احوال را یکی از سازمان‌های پایه‌ای کشور دانست و بیان کرد: یکی از مباحث جمعیتی آمار است که راهنمای خوبی برای برنامه‌ریزان محسوب می‌شود چراکه برای بهره بردن از فرصت‌ها و منابع نیاز به برنامه‌ریزی است.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط