رفتن به بالا
  • یکشنبه - 14 دی 1399 - 09:29
  • کد خبر : ۱۵۵۵
  • چاپ خبر : شهید سلیمانی امنیت جامعه اسلامی را تضمین کرد

شهید سلیمانی امنیت جامعه اسلامی را تضمین کرد

بوشهر – امام جمعه دیر با اشاره به اینکه دشمنان از نام سردار سلیمانی می‌ترسیدند گفت: شهید سلیمانی امنیت جامعه اسلامی را تضمین کرد.

به گزارش صبح بوشهر، حجت الاسلام سیدعلی حسینی صبح یکشنبه در آئین بزرگداشت اولین سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و ابو مهدی المهندس و همرزمان شهید آنها و چهلمین روز شهادت دانشمند هسته‌ای شهید فخری زاده که در جوار مزار شهدای گمنام دیر برگزار شد، با بیان اینکه ما دو نوع مرزبان داریم، اظهار داشت: سردار سلیمانی سمبل مرزبان مرزهای جغرافیایی و آیت الله مصباح یزدی مرزبان مرزهای عقیدتی و فرهنگی جامعه اسلامی بود.

امام جمعه بندر دیر با تأکید بر اینکه شهید سلیمانی را باید به چشم یک مکتب ببینیم، افزود: سردار سلیمانی مجسمه تمام ارزش‌های اسلامی و ایرانی بود و باید از او الگوبرداری کنیم.

وی با بیان اینکه ایمان، هجرت و جهاد در راه خدا سه ارزش اسلامی است که شهید سلیمانی دارای این ویژگی‌ها بود، ادامه داد: سردار یک عمر جهاد مخلصانه در دفاع مقدس، مبارزه با اشرار در مرزهای شرقی، فلسطین اشغالی لبنان در جنگ ۳۳ روزه و ۲۲ روزه حضور داشت که الان این مسائل دارد روشن می‌شود و در سال‌های اخیر در مصاف با تروریست‌های تکفیری سرزمین‌های اسلامی را از تجزیه شدن نجات داد.

حسینی با تأکید بر اینکه شهید سلیمانی امنیت جامعه اسلامی را تضمین کرد، گفت: سردار مدافع حرم اهل‌بیت بود و در کنار دفاع از اهل‌بیت، مسلمانان را نجات داد، حالا به فرض اگر دولت عراق هم پشیمان شود و راهی دیگر برود ما که از کارمان پشیمان نیستیم چون با اعتقاد در این راه قدم برداشتیم.

وی با اشاره به اینکه دشمنان از نام سردار سلیمانی می‌ترسیدند چون ایشان با تقوا و خداترس بود، خاطرنشان کرد: بعد معنوی و ایمانی شهید سلیمانی موجب شده بود که حتی در میدان جنگ نیز حدود شرعی و اسلامی را رعایت کند.

امام جمعه بندر دیر عنوان کرد: امروز نام سردار سلیمانی به رمز بسیج و برانگیخگی امت اسلامی علیه دشمنان اسلام تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه شهید ما با تدبیر و عقلانیت کارها را پیش می‌برد، اضافه کرد: نکته مهم‌تر در وجود سردار، روحیه ایثارگری و شهادت طلبی او بود و این سخن بلند او که «ما ملت شهادتیم، ما ملت امام حسینیم» اگر هیچ چیزی از سردار به جز این دو جمله طلایی و کلیدی یادگار نمانده بود ما را بس بود.

حسینی یادآور شد: این شهید خودساخته و تربیت شده بود و در خدمت علما زانو می‌زد و کسب فیض می‌کرد و در مقابل خانواده شهدا، ایثارگران و مردم سیل زده خوزستان در کنار همسنگرش شهید ابومهدی المهندس کمک رسانی می‌کند، این ارزش‌ها وی را سردار کرد.

وی با تأکید بر مطالعه وصیت نامه سردار سلیمانی، گفت: در این وصیت نامه به همه دفاع از ولایت و رهبری را سفارش می‌کند که ما باید شهید سلیمانی را الگو قرار داده و مکتب او را تکثیر کنیم و در مسیر او قدم برداریم.

امام جمعه بندر دیر با بیان اینکه شهید سلیمانی شعار جذب حداکثری و دفع حداقلی رهبر انقلاب را عملیاتی می‌کرد، تأکید کرد: ایشان سعی می‌کرد بر یاران رهبری بیافزاید نه اینکه با گفتار و عملش مردم را از رهبری پراکنده کند.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط