رفتن به بالا
  • دوشنبه - 15 دی 1399 - 09:28
  • کد خبر : ۱۶۱۵
  • چاپ خبر : روحانیت استان بوشهر از جایگاه خاصی در بین مردم برخوردار است

روحانیت استان بوشهر از جایگاه خاصی در بین مردم برخوردار است

بوشهر – معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: روحانیت استان بوشهر از جایگاه خاصی در بین مردم برخوردار است.

به گزارش صبح بوشهر، محمدتقی ایرانی صبح دوشنبه در نشست با امام جمعه بندر دیر با گرامیداشت ایام فاطمیه و سالروز شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، اظهار داشت: جبهه مقاومت با نام سردار سلیمانی گره خورده است که با شهادت وی دل همه ایران به سوز آمد اما عزت و اقتدار ما با این اقدام دشمنان بیشتر شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر افزود: در ایام شهادت این سردار بزرگ و همرزمانش برنامه‌های باشکوهی در کشورهای منطقه برگزار شد و در استان ما و شهرستان‌ها نیز با وجود محدودیت‌های کرونایی مراسم در خوری برگزار شد.

وی با تأکید بر اینکه با تدبیر و عقلانیت و صبر بسیاری از مسائل حل می‌شود، ادامه داد: با تندروی شاید برخی مسائل حل شود اما چون کارشناسی شده نیست دوامی ندارد.

ایرانی عنوان کرد: مسئولین و دولتمردان به تنهایی نمی‌توانند مشکلات جامعه را حل کنند و نیاز است که از ظرفیت مراجع قابل احترام مردم مانند ائمه جمعه استفاده شود.

وی با بیان اینکه روحانیت از جایگاه خاصی در بین مردم برخوردار است، تأکید کرد: جایگاه ائمه جمعه باید تقویت شود تا مردم بیشتر به اهمیت آن پی ببرند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر یادآور شد: به زودی گزارش مختصری از عملکرد دولت در استان بوشهر در اختیار ائمه جمعه استان قرار می‌دهیم.

تعامل خوبی بین مسئولین و ائمه جمعه وجود دارد

امام جمعه بندر دیر نیز با تسلیت ایام فاطمیه و سالگرد شهادت سردار شهید سلیمانی و ابو مهدی المهندس، گفت: پست‌ها زودگذر و کوتاه است و باید از آنها به بهترین وجه استفاده شود.

حجت الاسلام سیدعلی حسینی افزود: این مهم مستلزم این است که مسئولین برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت و نقشه راهی برای خود داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: تکریم ارباب رجوع با بخشنامه پیش نمی‌رود بلکه به نگرش افراد بستگی دارد و باید دیدگاه افراد خدمتگزاری به مردم باشد.

امام جمعه بندر دیر با بیان اینکه تعامل خوبی بین مسئولین و ائمه جمعه وجود دارد که باید بیشتر تقویت شود، اضافه کرد: در فرصت باقیمانده تا انتخابات برخی اقدامات ضرورتی ندارد بلکه باید کارهایی که مردم را امیدوار می‌کند، انجام شود.

وی بیان کرد: گاهی اوقات به موقع جلوی کار خلاف قانون گرفته نمی‌شود و بعدها برای نظام هزینه دارد.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط