رفتن به بالا
  • دوشنبه - 15 دی 1399 - 09:28
  • کد خبر : ۱۶۱۸
  • چاپ خبر : مهارت‌آموزی ۱۵۰۰ مددجوی بهزیستی در استان بوشهر

مهارت‌آموزی ۱۵۰۰ مددجوی بهزیستی در استان بوشهر

بوشهر- مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر از مهارت‌آموزی ۱۵۰۰ مددجوی بهزیستی با آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در این استان خبر داد.

به گزارش صبح بوشهر، عبدالمجید دراهکی صبح دوشنبه در نشست با معاون توانبخشی بهزیستی استان بوشهر اظهار داشت: در سال جاری با برگزاری ۱۳۵ دوره آموزشی هزار و ۵۳۰ مددجوی بهزیستی استان در ۹۰ حرفه مهارتی آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را فرا گرفته‌اند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر گفت: این اداره کل در راستای سیاست‌های سازمان متبوع نقش بسزایی در آموزش و ارائه مهارت‌های فنی و حرفه‌ای به اقشار آسیب‌پذیر و جامعه هدف بهزیستی از جمله معتادان بهبود یافته و نیز جامعه معلولان دارد.

وی با بیان اینکه تعهدات آموزشی فنی و حرفه‌ای به جامعه هدف بهزیستی در استان بوشهر کاملاً پوشش داده شده است، افزود: با همکاری اداره کل بهزیستی تا پایان سال جاری بیش از دو هزار نفر از مددجویان بهزیستی با آموزش‌های مهارتی توانمند خواهند شد.

وی با بیان اینکه اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای برای ارائه آموزش‌ها به منظور توانمندسازی مددجویان و معلولان تمام توان آموزشی خود را بکار خواهد برد، اضافه کرد: توانمندسازی مددجویان بهزیستی در گرو آموزش‌های فنی و حرفه‌ای است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر با تأکید بر اینکه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای برای توانمندسازی مددجویان نقش مهمی دارد، اظهار کرد: تشویق مددجویان به منظور شرکت در کلاس‌های حرفه‌آموزی باید از برنامه‌های اولویت دار بهزیستی استان بوشهر باشد.

معاون توانبخشی بهزیستی استان بوشهر نیز گفت: قانون‌گذار بهزیستی را موظف کرده هرساله ۱۰ درصد از مددجویان را توانمند و از چرخه حمایت‌های مستمر خارج کند.

محبوبه دهقان به جایگاه مهارت در توسعه اشتغال در هر حوزه‌ای اشاره کرد، افزود: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای باید متناسب با توانایی ذاتی افراد و همچنین نیاز جامعه باشد.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط