رفتن به بالا
  • سه شنبه - 16 دی 1399 - 09:28
  • کد خبر : ۱۶۷۰
  • چاپ خبر : برداشت ۳۵ درصد محصول گوجه‌فرنگی خارج از فصل در استان بوشهر

برداشت ۳۵ درصد محصول گوجه‌فرنگی خارج از فصل در استان بوشهر

بوشهر- معاون جهاد کشاورزی استان بوشهر از برداشت ۳۵ درصد محصول گوجه‌فرنگی خارج از فصل در این استان خبر داد.

خسرو عمرانی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: پیش‌بینی می‌شود ۵۸۲ هزار تن گوجه خارج از فصل از مزارع استان بوشهر برداشت شود.

وی بابیان اینکه تاکنون ۲۰۰ هزار تن گوجه‌فرنگی خارج از فصل استان بوشهر عرضه‌شده، گفت: تاکنون ۲۰۰ هزار تن گوجه‌فرنگی خارج از فصل استان بوشهر از ۱۱ هزار و ۲۰۰ هکتار مزرعه گوجه‌فرنگی این استان در بازارهای داخلی و خارجی عرضه‌شده است.

عمرانی بابیان اینکه ۱۱ در هزار و ۲۰۰ هکتار از مزارع استان بوشهر، گوجه‌فرنگی خارج از فصل کشت می‌شود افزود: قیمت گوجه خارج از فصل در مزارع استان بوشهر هر کیلوگرم ۲۲۰۰ تا ۳,۸۰۰ تومان است.

اوج برداشت محصول گوجه‌فرنگی در ماه‌های دی و بهمن

وی بابیان اینکه اوج برداشت محصول گوجه‌فرنگی در ماه‌های دی و بهمن است که در دی‌ماه افزون بر ۱۰۰ هزار تن برداشت می‌شود گفت: صادرات محصول گوجه‌فرنگی خارج از فصل استان بوشهر علاوه بر عرضه در بازار داخلی به خارج از کشور صادر می‌شود.

صادرات رب گوجه‌فرنگی تولیدی استان بوشهر

عمرانی بابیان اینکه صادرات رب گوجه‌فرنگی تولیدی استان بوشهر تا پایان دی‌ماه ادامه دارد، اضافه کرد: برای ادامه صادرات گوجه‌فرنگی و رب گوجه تا سال آینده در جلسه‌ای با حضور معاون وزیر صمت این مهم هفته آینده پیگیری می‌شود.

عمده تولید گوجه‌فرنگی خارج از فصل در شهرستان‌های دیر و دشتی

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر خاطرنشان کرد: عمده تولید گوجه‌فرنگی خارج از فصل استان بوشهر در شهرستان‌های دیر و دشتی است به‌گونه‌ای که در این دو شهرستان بیش از ۷۰ درصد این محصول تولید می‌کنند.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط