رفتن به بالا
  • چهارشنبه - 17 دی 1399 - 15:30
  • کد خبر : ۱۷۵۷
  • چاپ خبر : اطلس تبلیغی استان بوشهر تدوین می‌شود

اطلس تبلیغی استان بوشهر تدوین می‌شود

بوشهر – مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر از تدوین اطلس تبلیغ استان خبر داد.

به گزارش صبح بوشهر، حجت‌الاسلام محمدرضا طاهری عصر چهارشنبه در نشست مجمع مشورتی تبلیغ استان بوشهر اظهار داشت: مشارکت در سیاستگذاری و برنامه‌ریزی برای دستیابی به اهداف بلند انقلاب اسلامی و تحقق منویات مقام معظم رهبری در عرصه تبلیغ اهمیت زیادی دارد.

وی افزود: اگر بخواهیم در اتمام دوره مدیریتی در مقام ارزیابی کارنامه خود و کسب رضایت الهی کارنامه قابل قبولی را کسب کنیم، از همین ابتدای کار باید برنامه‌هایی هوشمندانه با در نظر گرفتن اقتضائات زیست‌بوم فرهنگی و تبلیغی در مناطق مختلف استان و شهرستان‌ها تدوین، برنامه‌ریزی و اجرا کنیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر اظهار امیدواری کرد که این اداره کل به مرکزی برای برنامه‌ریزی، سیاست‌گذاری، پی‌گیری، مطالبه‌گری و تلاش در راستای اجرای منویات رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) تبدیل شود.

حجت‌الاسلام طاهری با اشاره به ظرفیت تبلیغی ارزشمند استان به ویژه ظرفیت ائمه جمعه که شناخت کامل‌تری نسبت به زیست بوم فرهنگی هر شهرستان دارند، اظهار داشت: با تدوین اطلس تبلیغی استان، ظرفیت‌ها و آسیب‌های اجتماعی – فرهنگی و سوابق تبلیغی هر نقطه‌ی هدف استخراج و در سامانه‌ای ثبت خواهد شد و خروجی تهیه شده در اختیار نهادهای دینی و مبلغین قرار خواهد گرفت.

حجت‌الاسلام مصلح امام جمعه برازجان در بخش دیگری از این مراسم، تشکیل شورای فرهنگی – تبلیغی مساجد با محوریت امام جماعت، فراگیر شدن نهضت همگانی آموزش، حفظ، تدبر و تفسیر قرآن کریم، تقویت پیوند سازمان تبلیغات و مدارس علمیه استان و توانمندسازی مبلغین از حیث علمی، مدیریتی، مهارتی و ارتباط مؤثر با مخاطب و نسل جوان را از مهمترین راه‌های بهینه‌سازی تبلیغ عنوان کرد.

به روز بودن، ارتباط مستمر با مردم، استفاده از ظرفیت مردم در امور تبلیغی، پیوند مستمر حوزه با مدارس و دانشگاه‌ها، چاره‌جویی برای وضعیت معیشتی مبلغین، انجام کار تشکیلاتی فرهنگی و تبلیغی، توجه به جوانان و نوجوانان، فعال بودن مساجد و محافل با محوریت امام محله که تمام کارکردهای مسجد را فعال کرده و مسجد را به عنوان مسجد طراز انقلاب معرفی کند، از دیگر محورهایی بود که در این نشست صمیمانه و کارشناسی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط