رفتن به بالا
  • چهارشنبه - 17 دی 1399 - 22:56
  • کد خبر : ۱۸۱۱
  • چاپ خبر : ۳میلیارد تومان به پروژه درمانی “عالی‌شهر” تخصیص یافت

۳میلیارد تومان به پروژه درمانی “عالی‌شهر” تخصیص یافت

استاندار بوشهر با تاکید بر تسریع اجرای پروژه درمانی شهرجدید عالی‌شهر بوشهر گفت: در این راستا ضمن تخصیص ۳میلیارد تومان اعتبار برای تسریع پروژه درمانی شهرجدید عالیشهر، وزارت بهداشت بخش دیگر از اعتبارات آن تأمین می‌کند.

 ۳میلیارد تومان به پروژه درمانی "عالی‌شهر" تخصیص یافت

استاندار بوشهر با تاکید بر تسریع اجرای پروژه درمانی شهرجدید عالی‌شهر بوشهر گفت: در این راستا ضمن تخصیص ۳میلیارد تومان اعتبار برای تسریع پروژه درمانی شهرجدید عالیشهر، وزارت بهداشت بخش دیگر از اعتبارات آن تأمین می‌کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از بوشهر ، عبدالکریم گراوند ظهر امروز در بررسی طرح‌‌های زیربنایی در شهر جدید عالی‌شهر با بیان اینکه این شهر به عنوان سرریز جمعیتی مرکز استان بوشهر است اظهار داشت: توسعه زیرساخت‌ها در بخش‌های مختلف درمانی، آموزشی، ورزشی، خدماتی و دیگر حوزه‌ها مورد توجه ویژه قرار دارد.

وی، با بیان اینکه بخشی از پروژه‌های زیرساختی اجرا شده است گفت: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهر جدید عالی‌شهر بوشهر عملیات اجرایی آن سال 1397 آغاز شد و با تکمیل سازه‌های آن اکنون آماده افتتاح است.

استاندار بوشهر، از اجرای طرح‌های زیرساختی در حوزه آموزش در این شهر جدید خبر داد و بیان کرد: تا پایان عمر دولت وضعیت سرانه فضای آموزشی در شهر جدید عالی‌شهر بهبود می‌یابد و در این حالی است که قبلاً با مشکلاتی مواجه بود و اکنون 2 واحد آموزشی آماده افتتاح و 2 واحد دیگر در حال ساخت است.

گراوند، با تاکید بر توسعه زیرساخت‌های درمانی در شهر جدید عالی‌شهر خاطر نشان کرد: این شهر با جمعیت اطراف آن به حدود 60 هزار نفر می‌رسد که زیرساخت‌های درمانی آن ضعیف است و در این راستا طرح مرکز درمانی عالی‌شهر بوشهر آغاز شده و ضرورت دارد با مشارکت وزارت بهداشت و درمان و مسئولان شهرهای جدید کشور در ساخت این پروژه تسریع شود.

وی با اشاره به اینکه مجموعه درمانی در حد یک بیمارستان کوچک محله‌ای است افزود: با تکمیل این پروژه درمانی می‌تواند جوابگوی نیازهای درمانی این شهر جدید باشد و حتی این امکانات در کمک به مرکز استان بوشهر تاثیرگذار است.

استاندار بوشهر، از تکمیل پروژه درمانی عالی‌شهر قبل از اتمام دولت خبر داد و تاکید کرد: در این راستا ضمن تخصیص 3 میلیارد تومان اعتبار برای تسریع ساخت پروژه درمانی شهر جدید عالی‌شهر بوشهر، وزارت بهداشت هم بخش دیگر از اعتبارات آن تامین می‌کند.

گراوند، با بیان اینکه شهر جدید عالی‌شهر 2 مشکل اساسی دارد که باید در آینده برای ایجاد این زیرساخت‌ها اقدام شود ایجاد شبکه فاضلاب در شهر جدید عالی‌شهر را یک ضرورت دانست و تصریح کرد: پروژه شبکه فاضلاب از بدو تاسیس  شهر جدید عالی‌شهر بوشهر طراحی نشده و این در حالی است در شهرهای جدید ایجاد شبکه فاضلاب در اولویت قرار دارد که باید به این مهم در شهر جدید عالی‌شهر بوشهر توجه ویژه شود.

وی، توسعه زیرساخت‌های راهسازی را یکی دیگر از نیازهای شهر جدید عالی‌شهر دانست و بیان کرد: با تکمیل زیرساخت‌های یاد شده در آینده نزدیک شهر عالی‌شهر بوشهر به عنوان یکی از کانون‌های جدید جمعیتی می‌تواند نقش آفرینی کند و ان‌شاءالله در آینده این شهر بسیار زیبا با جمعیتی بیشتر از این آینده خوبی برای آن متصور می‌شود.

 

 

منبع : خبرگزاری ایلنا

اخبار مرتبط