رفتن به بالا
  • پنجشنبه - 18 دی 1399 - 21:28
  • کد خبر : ۱۸۶۴
  • چاپ خبر : استان بوشهر نباید محروم باشد/ دانشگاه علوم پزشکی ضعیف است

استان بوشهر نباید محروم باشد/ دانشگاه علوم پزشکی ضعیف است

بوشهر – رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: مردم توقع دارند که با این همه نعمت در استان محرومیتی وجود نداشته باشد.

به گزارش صبح بوشهر، عبدالکریم جمیری عصر پنجشنبه در نشست مجمع نمایندگان استان با استاندار بوشهر اظهار داشت: دستگاه‌های اجرایی نقش مهمی در شرایط سخت امروز بر عهده دارند.

وی اضافه کرد: در حوزه نظارت بر کارکرد مدیران که وظیفه دوم نمایندگان است انتظار داریم که دستگاه‌های اجرایی با هماهنگی و همراهی امور را دنبال کنند تا بتوانیم از همه توانمندی‌های در اختیار و فرصت‌ها به نحو شایسته بهره بگیریم.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: استان بوشهر استان توانمند و برخورداری است، مهم این است که ما از این برخورداری به گونه‌ای استفاده کنیم که شاهد محرومیت مردم نباشیم.

وی تصریح کرد: مردم توقع دارند که با این همه نعمت در استان محرومیتی وجود نداشته باشد. باید با هماهنگی بین نمایندگان و مدیران ارشد استان از این همه پتانسیل برای حل مشکلات و معضلات مردم استفاده کنیم.

لزوم پاسخگویی به مردم

جمیری دستگاه‌های اجرایی را ملزم به پاسخگویی به مردم دانست و اذعان کرد: نمایندگان استان مراجعات و درخواست‌های فراوانی از سوی مردم دارند که اگر دستگاه‌های اجرایی پاسخگوی مردم بودند این حجم از تقاضا را شاهد نبودیم.

وی ادامه داد: برخی از مشکلات که در سطح شهرستان‌ها لاینحل مانده است به دلیل ناهماهنگی بین مدیران است که مدیر ارشد شهرستان باید گره گشایی کند.

رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر با بیان اینکه نفتی‌ها باید در ایفای نقش و مسئولیت اجتماعی خودشان بهتر از این عمل کنند، اظهار داشت: استان بوشهر درآمد مبالغ هنگفتی را در قالب درآمدهای مالیاتی به خزانه دولت واریز می‌کند و بعد برای گرفتن اعتبارات جزئی از دولت باید التماس کنیم، باید با استفاده از ظرفیت‌های قانونی مشکلات استان را از این درآمدها برطرف کنیم.

دانشگاه علوم پزشکی ضعیف است

جمیری با اشاره به بازدید خود از انبارهای سازمان فروش اموال تملیکی در بوشهر گفت: چندین برابر خرابی‌های سیل دشتستان در این انبارها اجناس تخریب و فاسد می‌شود، من واقعاً متأثر شدم که چرا برای رفع محرومیت مردم و تأمین نیاز نیازمندان از این اجناس استفاده نمی‌شود.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تأخیرهای صورت گرفته در راه اندازی بیمارستان شهدای هسته‌ای گفت: من دو بار برای این بیمارستان با وزیر دیدار داشته‌ام، چند بار با معاونان وزیر دیدار کرده‌ام، دو بار از بیمارستان بازدید داشته‌ام، ولی دانشگاه علوم پزشکی را برای پیگیری این امر فوق العاده ضعیف می دانم.

وی تاکید کرد: مدیر دستگاه باید کارش را بداند و دنبال کند و استاندار و نمایندگان هم حمایت کنند، این طور که نمی‌شود مدیریت کرد، مدیر باید فعال شود و در قبال وعده‌ای که به مردم داده شده احساس مسئولیت کند.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط