رفتن به بالا
  • دوشنبه - 22 دی 1399 - 09:29
  • کد خبر : ۲۰۸۶
  • چاپ خبر : تحقق اهداف گام دوم انقلاب نیازمند فعالیت هوشمندانه فرهنگی است

تحقق اهداف گام دوم انقلاب نیازمند فعالیت هوشمندانه فرهنگی است

بوشهر – مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر گفت: تحقق هدف نهایی گام دوم انقلاب که ایجاد تمدن اسلامی است، نیازمند برنامه‌ریزی و فعالیت هوشمندانه در عرصه فرهنگ است.

به گزارش صبح بوشهر، حجت‌الاسلام محمدرضا طاهری صبح دوشنبه در نشست تشکل‌های شاخص استان بوشهر اظهار داشت: ابعاد شخصیت‌هایی نظیر سردار سلیمانی، به عنوان الگویی موفق از نسل انقلابی باید بیش از پیش معرفی شود.

وی با تأکید بر نقش پیش‌ران و مهم تشکل‌های شاخص در نشر و گسترش فرهنگ انقلابی در جامعه تصریح کرد: الگوی مسجد محور در اوایل انقلاب، یکی از نمونه‌های موفق در تربیت نسل کارآمد انقلابی بود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر با تأکید بر لزوم حرکت در راستای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اضافه کرد: برای تحقق هدف نهایی گام دوم انقلاب که ایجاد تمدن اسلامی است نیازمند برنامه‌ریزی و فعالیت هوشمندانه در عرصه فرهنگ هستیم.

وی افزود: شکل‌گیری تمدن اسلامی موضوع داخل یک کشور نیست و در تعامل با سایر کشورهای منطقه شکل می‌گیرد؛ بنابراین برای تمدن‌سازی باید با حساسیت و حرارت بالا به ساختن تمدن اسلامی در برابر تمدن غرب اقدام کنیم و در این مسیر تشکل‌های شاخص، نقش مهمی در تولید الگوی قابل تکثیر در دیگر کشورهای منطقه ایفا می‌کنند.

حجت‌الاسلام طاهری ابراز داشت: الگوی انقلابی مسجد محور برای تربیت نسلی با این رویکرد کفایت می‌کند و برای رسیدن به این مهم علاوه بر دانش مدیریت فرهنگی به تجربه‌نگاری دقیق و عالمانه نیاز داریم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر ادامه داد: با استفاده از ظرفیت‌های ارزشمندی همچون شخصیت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی می‌شود الگوهایی بسازیم که برای ساختن تمدن اسلامی پیش‌قدم باشند.

در این نشست مسئولان تشکل‌های شاخص استان به بیان دیدگاه‌ها و دیدگاه‌های خود پیرامون کاهش آسیب‌های جامعه و ارائه راهکارهایی برای تقویت مفاهیم انقلابی و اسلامی در تربیت مسجدی و ارتقا اثرگذاری کانون‌ها پرداختند.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط